Férfi kosár Euroliga: Hanga nélkül hozta a kötelezőt a Real Madrid – videók

2023.02.02. 00:05
Győzött a Real Madrid és ugyanúgy áll, mint az Olympiakosz (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid Hanga Ádám nélkül 83–68-ra legyőzte a Panathiniakoszt a férfi kosárlabda Euroliga 22. fordulójának szerdai játéknapján, ezzel továbbra is tapad a tabella élén álló Olympiakoszra. A Monaco 102–84-re nyert az Alba Berlin ellen, míg az Anadou Efes 80–70-re felülmúlta a Zalgiris Kaunast.

REAL MADRID–PANATHINIAKOSZ 83–68

A Hanga Ádám nélkül felálló madridiak mondhatni győzelmi kényszerben voltak a tabella élén álló Olympiakosz keddi – egyébként fölényes – győzelme miatt, s nem is okoztak csalódást szurkolóiknak a Panathinaikosz ellen. A Real Madrid Mario Hezonja vezérletével jól kezdett, az első két negyed után összesen 18 pontos előnyt dolgozott ki, így az is belefért, hogy a harmadik játékrésztől kicsit leengedett, emellé pedig mindössze 19 százalékkal dobta a hárompontost. Hezonja végül14 ponttal zárt, de nem ő, hanem a francia Guerschon Yabusele volt csapata legeredményesebb játékosa, 16 ponttal, 7 lepattanóval.

ANADOLU EFES–ZALGIRIS KAUNAS 80–70

Két helyet is előrelépett a tabellán az Efes, amely esélyeshez méltóan, konzisztens játékkal győzte le a Zalgirist. A kevés pontot hozó első negyedet (16–16) követően a törökök vették át az irányítást, s bár többször is visszaengedték magukra a litvánokat, végül behúzták a meccset. Az Efes legjobbja az amerikai Will Clyburn volt, aki 19 pontja mellé 7 lepattanót és 3 gólpasszt gyűjtött, de a legjobb dobó a túloldalról érkezett: a litván Ignas Brazdeikis 25 pontot szórt.

ALBA BERLIN–MONACO 84–102

Ez megint nem a berliniek napja volt. A tabella utolsó helyén álló Alba hiába kezdett jól az élmezőnyhöz tartozó monacóiakkal szemben, a második negyedben szinte teljesen kicsekkoltak, aminek meg is lett az eredménye – a szünetben már 15 ponttal mentek a vendégek. Ebből a következő két játékrészben sem sikerült felocsúdni, így 18 pontos Monaco-siker lett a vége. A mezőny legjobb dobója Donatas Motiejunas volt, aki 22 ponttal zárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ
Február 1., szerda
Real Madrid (spanyol)
–Panathinaikosz (görög) 83–68 (26–14, 22–16, 20–27, 15–11)
Anadolu Efes Istanbul (török)–Zalgiris Kaunas (litván) 80–70 (16–16, 22–12, 17–21, 25–21)
Alba Berlin (német)–Monaco (francia) 84–102 (24–22, 12–29, 18–22, 30–29)

Február 2., csütörtök

Valencia Basket (spanyol)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Emporio Armani Milan (olasz)–Crvena zvezda (szerb)
Barcelona (spanyol)–Bayern München (német)
Február 3., péntek
Fenerbahce (török)–Alba Berlin (német)
Zalgiris Kaunas (litván)–Partizan Beograd (szerb)
Monaco (francia)–Real Madrid (spanyol)
Olympiakosz Pireusz (görög)–Anadolu Efes Istanbul (török)
Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol)–Panathinaikosz (görög)
ASVEL Villeurbanne (francia)–Virtus Segafredo Bologna (olasz)

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2022. október 6.–2023. április 14.) után az első nyolc helyezett bejut a playoffba, ahol négy páros mérkőzést rendeznek – azok győztesei játszanak majd a final fourban.