Báderék győztek, hat hely még kiadó

2007.01.26. 11:08
A férfi kosárlabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, az Euroliga csoportküzdemeinek 13. fordulójában hazai pályán, Zágrábban nyert mérkőzést a horvát Cibona, Báder Márton együttese.
Mahmoud Abdul-Rauf (Arisz, jobbra) tör kosárra Hanno Mottola (Zalgiris, balra) mellett
Reuters
Reuters

A horvátok a már biztos továbbjutás tudatában pályára lépő spanyol DKV Joventut gárdáját verték három ponttal. A szünetben Báderék előnye megnyugtatónak tűnt - 15 pont -, a harmadik negyed betlije után - 9-25 -, viszont a vendégeknél volt a minimális előny. A házigazdák izgalmas hajrában végül a maguk javára fordították a mérkőzést.

A magyar légiós kezdőként léphetett pályára, 22 perc alatt elrontott egy mezőnykísérletet, négy büntetőjéből háromszor tudott eredményes lenni.

A Cibona az ötödik helyen áll a B-csoportban hat győzelemmel és hét vereséggel, továbbjutásuk az utolsó csoportmeccsen dől el: zárásként az egyik leggyengébb csapathoz, a Romához látogatnak.

A B-csoport első helyezettje, a görög Panathinaikosz a múlt héten szenvedte el az első vereségét - utoljára a 24 csapatos mezőnyből -, most másodszor is kikaptak.

Az A-csoportban biztos győzelmet aratott az élen álló spanyol Tau Ceramica.

A C-csoportban egymással játszott az első két helyen álló gárda: az éllovas CSZKA Moszkva a spanyol Barcelona vendégeként lépett pályára és nyert egy hosszabbításos mérkőzésen nyolc ponttal. A katalánok a túlórában mindössze öt pontot szereztek.

Az A-csoportból a Dinamo Moszkva, a Tau Ceramica, az Olympiakosz és az Efes Pilsen, a B-ből a Maccabi Elite, a Panathinaikosz és a DJKV Joventut, míg a C-ből a CSZKA Moszkva, a Barcelona és a Benetton a hátralévő egy mérkőzés eredményétől függetlenül már továbbjutott a legjobb tizenhat közé.