Reuters
Brevin Knight (Charlotte - balra) és Keith McLeod (Utah - jobbra) szemmel veri, jobban mondva bűvöli a labdát
Reuters
Brevin Knight (Charlotte - balra) és Keith McLeod (Utah - jobbra) szemmel veri, jobban mondva bűvöli a labdát
NBA-ALAPSZAKASZ: Chicago Bulls | San Antonio Spurs | 95-104 (h.u. – 21-33, 21-17, 26-19, 23-22, 4-13) |
Charlotte Bobcats | Utah Jazz | 91-95 (h.u. – 12-19, 27-23, 23-29, 23-14, 6-10) |
Toronto Raptors | Cleveland Cavaliers | 93-105 (24-24, 21-27, 19-23, 29-31) |
Miami Heat | New Jersey Nets | 90-89 (32-28, 20-18, 20-20, 18-23) |
Minnesota Timberwolves | Los Angeles Clippers | 93-78 (26-17, 18-28, 21-12, 28-21) |
A Spurs nagyon belehúzott Chicagóban, hiszen egy negyed alatt harminchárom pontot dobtak a vendégek és tizenegy pontos előnyre tettek szert.
A bikák viszont nem hagyták annyiban a dolgot és sorrendben négy, hét, majd végül egy ponttal nyerték a játékrészeket, így kiegyenlítettek: jöhetett a hosszabbítás.
Elméletben ugyan kettő, gyakorlatban csak egy csapat túlórázott, hiszen a Spurs 13-4-re nyerte a hosszabbítást, így ezzel együtt a mérkőzést is.
A San Antonióban Duncan huszonnégy pontot dobott – büntetőjéből mind a hatot értékesítette, mezőnyből tizenöt kísérletéből kilenc ment jó helyre -, Parker huszonkettőt, Mohammed tizenötöt, Ginóbili tizennégyet.
A legponterősebb bika ezúttal a csereember, Deng volt, aki kevesebb mint húsz percet alatt jutott tizenkilencig.
A Utah Jazz legjobbja a harmincegy pontot termelő Okur volt, mezőnyből például remekelt: tizenhétszer kísérletezett, tizenegyszer eredményesen.
Reuters
A Charlotte Bobcats csapatában tizenhárom ponttal már a legponterősebbnek lehetett lenni ezen a találkozón: Brezec és a csereember May is ennyit szerzett
A muzskikusok első negyedben összeszedett hétpontos előnye a szünetre háromra csökkent, de a záró részre már kilenc pontos fórral futhattak neki. A Bobcats azonban ledolgozta hátrányát, igaz többre már nem futotta erejükből. A hosszabbítás szerény tizenhat pontot hozott, amelyből néggyel a vendégek jöttek ki jobban.
Idegenben nyert a Cleveland is, igaz ők a rendes játékidőben vertek tizenkét pontot Torontóban a házigazda Raptorsra.
Az első negyedet még egyenlő állással hozták le a riválisok, aztán beleerősítettek a vendégek és hat, négy, majd zárásként két ponttal nyerték a felvonásokat.
James a Clevelandben huszonhét, míg a Raptorsban Bosh huszonhat pontot szerzett.
A hazai csapatok becsületét a Miami Heat és a Minnesota Timberwolves mentette meg: előbbi igen szűken, egy ponttal bizonyult jobbnak a vendég New Jersey-nél, utóbbi a Los Angeles Clipperst verte tizenöt ponttal.
A Miami a félidőre nagy nehezen hatpontos előnyt gyűjtött, majd miután a harmadik felvonásban egyformán húsz-húsz pontot termeltek a csapatok, a záró részre is ekkora előnnyel futhattak neki. A Nets elkezdett hajrázni, de egy kicsit késve, hiszen a Heat végül egy pontot meg tudott őrizni előnyéből a találkozó végére. A döntő kosár Wade érdeme, amelyet a lefújás előtt öt másodperccel szerzett.
A New Jerseyben Carter harminckét pontot dobott – huszonegy mezőnykísérletéből tizennégy volt eredményes -, a Miamiban Wade volt ezúttal a legjobb, a maga huszonhárom pontjával. A Heatban mindössze hét játékos kapott szerepet a mérkőzésen, ez mondjuk mellettük szól az öt cserével operáló New Jersey ellenében.
Volt honnan felállnia a Timberwolvesnek Minnesotában a Los Angeles Clippers ellen, hiszen hiába nyerték meg az első negyedet kilenc ponttal, jött egy mínusz tízes hidegzuhany a második felvonásban és máris a vendégek vezettek. Ezt követően viszont csak egy csapat volt a pályán: a hazaiak kilenc ponttal nyerték a harmadik, majd héttel a záró felvonást és végül tizenöttel a találkozót.
A mérkőzés legjobbját így is a Clippers adta, Brand szórta meg magát, huszonhat pontot jutott, a hazaiak közül Garnett huszonkettőt termelt.