Holland-Corn újra kitett magáért (Fotó: Meggyesi Bálint)
Tatárország fővárosában mindenkinek szívügye a kosárlabda, így sokan lepődtek meg, amikor a szlovák Ruzickovát nélkülöző magyar csapat indításokból és Viall megjátszásából kicsi előnyt szerzett az elején. A meglepetés persze nem tartott sokáig, a főleg egyetemistákra épülő orosz csapat sok cserével és mozgékony zónával olyan sebességet diktált, ami törvényszerűen zalai hibákhoz és fordulathoz vezetett. Bár Bencze Tamás együttese kétszer is ledolgozta több mint tízpontos hátrányát, a fáradtság és a faultproblémák (miközben a Kazanynak csak 10, a Zala Volán játékosai ellen összesen 19 személyi hibát fújtak a játékvezetők) miatt alulmaradt második Európa-kupás mérkőzésén. B-csoport, 1. forduló
A szerkezeti különbség meglátszott a két csapat játékstílusán: a magassági fölényben lévő hazaiak, akik minden poszton hat- nyolc centis előnyben tudhatták magukat, elsősorban a majdnem kétméteres Perics és a 188 centire nőtt Garcárová palánk alatti megjátszására törekedtek. A Foton ezek után gyorsítani próbálta a játékot, de hiába, mert a rózsahegyiek - akik, mint kiderült, a múlt hét végén, Miskolcon feltérképezték a soproni zöld-fehér együttest - gyakorlatilag végig vezettek. A vendéglátó centerei ráadásul hathatós támogatást kaptak a mezőnyből, mert amikor a Foton kisemberei besegítettek a palánk alá, az MBK bedobói könyörtelenül bevágták a triplákat. A magyar együttes elsősorban Horváth Adrienn erőszakos, ponterős játékának és Dénes hármasainak - négy kísérletéből mind a négyet értékesítette a rutinos játékos - köszönhetően tartotta egy ideig a lépést vendéglátójával. Üde színfolt volt a fiatal Takács bátor és eredményes játéka, azonban a soproniak ezzel együtt is csak futottak az eredmény után, egyenlíteni, fordítani nem tudtak. A hajrában mutatkozott meg igazán a sérült, a rehabilitációs munkát a napokban elkezdő csapatkapitány, Radnóty hiánya. A hátrány tudatában a távoli dobásokat erőltették Szilaski Tamás tanítványai, ám ekkor már nagyon ügyeltek Dénesre a hazaiak, a többiek kísérletei pedig általában célt tévesztettek, így végül biztosan nyertek a rózsahegyiek.
A helyi Gazprom kitalálta Orenburgban, hogy létrehoz egy szupercsapatot, amely a nem is olyan távoli jövőben az Euroligában aratja majd a babérokat, és amely számára már meg is építettek egy vadonatúj sportcsarnokot - amelynek a csütörtöki volt az avatómérkőzése. Valósággal áradoztak róla a szegediek, mondván, minden modern, a kiszolgáló eszközök technikai színvonala a lehető legmagasabb, és persze jött a nép, kezdésre teljesen megtelt az impozáns létesítmény. A Nagyezsda első európai kupamérkőzését pomponos lányok és playboynyuszik fellépése kísérte, meg egy kis triplaeső, de ez már az illetlen vendégek részéről, akik nem tartották tiszteletben az orosz nézők ünneplési szándékát. Szinte végig fej fej mellett haladt a két csapat az első félidőben, egyszer tudott csupán kilenc ponttal elhúzni a Szeviép, ám a nagyszünet előtt a közönség őrjöngése közepette utolérték Kajdacsiékat az orenburgiak. Az utolsó négy percre 67-67-es állásról fordultak a felek, ekkor Mészáros dobott egy hármast, Ajanovics két büntetőből volt eredményes, a hátralévő időben pedig az oroszok már csak szépíteni tudtak, fordítani nem. "Nagy eredménynek tartom, hogy Oroszországban, a kosárlabdázás egyik nagyhatalmában győzni tudott együttesünk. Ez a csapatmunka eredménye, és reméljük, a magyar bajnokságban sem marad el a folytatás" - értékelt a lefújást követően nem sokkal Ujhelyi edző, akinek tanítványai elsősorban 12 távoli találatuknak, valamint a lepattanóharc megnyerésének (43-32) köszönhették diadalukat.
Kapkodva, sok rossz kísérlettel kezdtek a csapatok. A hatodik percben négy tripla is esett, amelyből a házigazda BSE jött ki jobban, Kosjár, Perovics és Holland-Corn kísérletére csak Pimenova válaszolt a túloldalon. A magyar együttes 20-11-re meglépett. A folytatásban homokszem került a gépezetbe, semmi nem jött be a városmajoriaknak, így az oroszok egálra hozták az első negyedet. A mérkőzés további menetében a csereként beállt Jakovljeva ponterősségének köszönhetően tartotta magát a Vologda, ellensúlyozva Perovics és Holland-Corn pontjait. A 28. percben az amerikai légiós hármasa a kosárban landolt, majd az ellene elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt is értékesítette. Tetézte egy labdaszerzéssel, így röpke húsz másodperc alatt hét pontot dobott a látogató kosarába. Végig szoros mérkőzés alakult ki a küzdő felek között, melyet Horváth két, végjátékban dobott duplájával a BSE, ha nehezen is, de megnyert.