A formabontó alkotásra ugyanis kétszer is rá lett gravírozva Gianni Infantino FIFA-elnök neve, s noha azt nehéz elképzelni, hogy a svájci sportvezetőnek közvetlen befolyása volt a trófea dizájnjára, a végleges kinézetre neki is áldását kellett adnia – írja a brit bulvárlap.
Az első feliraton Gianni Infantino neve és aláírása látható, mint „alapító elnök”, míg a második felirat az új torna ötletgazdájaként hivatkozik az 54 éves FIFA-vezérre, aki minden eszközzel igyekszik népszerűsíteni a viadalt.
„Egy új kornak, a klubfutball aranykorának vagyunk a tanúi, ez pedig nem más, mint a FIFA klubvilágbajnokságának a korszaka. Ez a mindenkori klubtornák csimborasszója. Gianni Infantino ötlete alapján” – olvasható a trófeán.
Ez egyébként nem az első alkalom, hogy Infantino kerül bizarr módon reflektorfénybe a tornával kapcsolatban: az elmúlt héten ugyanis megjelent a torna hivatalos matricaalbuma, amelyben a FIFA-elnök is szerepel egy arany színű matricán.
Ami pedig a torna magyarországi televíziós közvetítését illeti: információink szerint zajlanak az ezzel kapcsolatos tárgyalások, de jelen állás szerint a mérkőzések csak a DAZN streamingfelületén lesznek láthatóak, angol nyelvű kommentátorral.