Női kézilabda EHF-kupa: csoportkörbe jutott az Érd

2019.11.15. 19:01
Csoportkörbe jutott az Érd a női kézilabda EHF Kupában, miután a hazai hétgólos sikert követően kéttalálatnyit megőrzött előnyéből az orosz Kubany Krasznodar otthonában a selejtező harmadik fordulójának pénteki visszavágóján.

Az érdiek az előző két szezonban a selejtező harmadik fordulójában búcsúztak a második számú európai kupasorozatban, a 2016–17-es idényben csoportkörbe jutottak, a 2014–15-ös szezonban pedig elődöntőt játszottak.

Az érdiek múlt vasárnap hazai pályán 39-32-re nyerték meg a párharc első meccsét. A pénteki visszavágón az orosz csapat 7–3 után többször is öt-hat góllal vezetett, s a szünetre egyre csökkentette összesített hátrányát (19–13).

Mi több, a második játékrészben a vendéglátók 21–13-nál már továbbjutásra álltak. Az Érd nem roppant össze, eredményesen harcolt, s a hajrában ötgólosra szűkítve a különbséget összesítésben megnyerte a párharcot. A magyar együttes legeredményesebb játékosa az egyformán hat gólig jutó cseh Markéta Jerabková és a szerb Jovana Kovacsevics volt.

A csoportkör sorsolását kedd délelőtt rendezik Bécsben. Az első fordulóra január elején, az utolsóra pedig február elején kerül sor.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
VISSZAVÁGÓ

KUBANY (orosz)–ÉRD 30–25 (19–13)
Krasznodar, 500 néző. V: Antics, Jakovlevics (szerb)
KUBANY: Kalinyina – Golub 5 (2), Dugyina 3, FROLOVA 8 (3), Matlasova 1, Vernyigorova 1, Levcsina. Csere: SZAMARSZKAJA (kapus), Garjajeva 2, Rzajeva 2, ZAHAROVA 2, BARANYIK 3, Lisztopad, Barkalova 3, Davigyenko. Edző: Gyenyisz Szajfulin
ÉRD: Janurik – Do Nascimento 4, Kiss N. 2, Tóth G. 1, Szabó L., JERÁBKOVÁ 6, Bízik R. 2. Csere: FOGGEA (kapus), Kisfaludy, Lavko 3, J. KOVACSEVICS 6, Schatzl Natalie 1, Termány. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2, 12. p.: 7–3, 17. p.: 8–6, 21. p.: 13–8, 26. p.: 15–10, 34. p.: 21–13, 40. p.: 23–17, 45. p.: 25–19, 51. p.: 28–22. 55. p.: 29–24
Kiállítások: –, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2
Továbbjutott: az Érd, 64–62-es összesítéssel
Szabó Edina: –
Különlegesen indult a mérkőzés, hiszen még előtte eldőlt, hogy bekerül a jegyzőkönyvbe Jevgenyij Trefilov neve, és le is ül a kispadra, azért ez nem akármi. Ami magát a mérkőzést illeti, idegesen kezdett a csapat, sok helyzet kimaradt. Nem vittük fel gyorsan a labdákat, ellenben hamar elveszítettük, sok indulásgólt kaptunk, ez jelentette a két csapat közötti különbséget az első félidőben. A második játékrész aztán óriási küzdelmet hozott, mindkét oldalon remek kapusteljesítményt láttunk. Dicséret illeti a csapatot, hiszen bejutott a csoportkörbe, ez óriási eredmény klubunknak. Nagyon nehéz volt a visszavágó a remek orosz csapat ellen, de egy pillanatra sem adtuk fel.