Női kézi NB I: győzelemmel búcsúzott az Elek Gyula Arénától Szucsánszki

2023.05.26. 19:28
Az FTC-Rail Cargo Hungaria legyőzte az MTK Budapestet a női kézilabda NB I utolsó, 26. fordulójában. A zöld-fehérek mezében utolsó mérkőzését játszotta az Elek Gyula Arénában a klub legendája, Szucsánszki Zita, valamint Elek Gábor is elbúcsúzott a népligeti csarnoktól.
Szucsánszki Zita (8) két gólt szerzett az utolsó mérkőzésén az Elek Gyula Arénában (Fotó: Földi Imre, A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK)

„Jaj, ne is mondd, én elsírom magam...” – fordult nagyot sóhajtva egy ferencvárosi szurkoló drukkertársához az FTC–MTK női kézilabda-bajnoki mérkőzés előtt a lelátón. Ötven perc volt még hátra a kezdésig, és nem sokkal ezután a zöld-fehérek a Fradi-induló dallamaira kivonultak a pályára – az NB I-ben és hazai környezetben utoljára Szucsánszki Zita vezetésével.

Roppant intenzív és érzelmekben gazdag időszakot élnek meg Márton Grétáék, akik jövő hétvégén a Bajnokok Ligája négyes döntőjében is megmutathatják magukat – a klub történetében először. Előtte azonban még itt volt a pénteki első osztályú találkozó, az utolsó a 2022–2023-as idényben, amelyen elbúcsúzott a népligeti csarnoktól az együttest 2005 óta szolgáló 36 éves csapatkapitány és ikon. A mérkőzés egyben a tizenöt év után távozó vezetőedző, Elek Gábor búcsúja is volt az édesapjáról, Elek Gyuláról elnevezett arénától.

A bemelegítés eleji nyújtás során Szucsánszki szerényen az alapvonal egyik sarkában végezte a gyakorlatokat régi harcostársa, Tomori Zsuzsanna mellett. A kezdő sípszó előtt levetítettek egy videós összeállítást a karmester sikerekben gazdag ferencvárosi pályafutásának legszebb pillanataiból, miközben a zöld-fehér B-közép a nevét skandálta, majd Kubatov Gábor klubelnök adott át egy virágcsokrot és ajándékot a kapitánynak. A korábbi 147-szeres válogatott klasszis kezdett a fővárosi rivális ellen 38–27-re megnyert csatában, s alig két és fél perc elteltével meg is szerezte az első gólját. Amihez a hajrában még egyet hozzátett a háromszoros bajnok és Magyar Kupa-győztes, EHF-kupa-első és kétszeres KEK-aranyérmes irányító, aki így 436 élvonalbeli mérkőzésén összesen 1676 gólt szerzett.

„Nagyon nehéz megszólalni... – mondta a megható búcsú után Szucsánszki Zita. – Nagyon sokat kaptam a klubtól, mindent köszönök. Örülök, hogy mindig olyan csapattársaim voltak, akik csupa szív játékosok. Jó lenne még egy nagy győzelmet elérni jövő hétvégén a BL-ben – ezért edzünk a következő egy hétben.”

A találkozó után a ferencvárosiak megkapták NB I-es ezüstérmeiket, majd a szakosztály vezetői és a szurkolók képviselői is átadták búcsúajándékaikat Szucsánszki Zitának, Elek Gábornak, illetve a nyáron Németországba hazatérő jobbátlövőnek, Alicia Stollénak.

Szintén győzelemmel fejezte be a bajnokságot az Alba Fehérvár, az Európa-bajnoki bronzérmes horvát Tea Pijevic tíz védéssel, Utasi Linda kilenc, Katarina Sztosics hét góllal járult hozzá a Kisvárda elleni sikerhez.

KÉZILABDA
NŐI NB I
26. FORDULÓ

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ALBA FEHÉRVÁR KC 22–29 (7–11)
Kisvárda, 390 néző. V: Ónodi, Őri.
KISVÁRDA: GRAOVAC – Udvardi 2 (1), JUHÁSZ G. 5, KARNIK SZ. 6 (1), Siska 3, Radojevics 1, Mérai 1. Csere: Mátéfi G. (kapus), Trúnková, Bouti, Habánková, Akijama 3 (2), Makkai, Sztamenics 1, Szarková, Micsevszki. Edző: Bányász-Szabó Valéria
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – Zrnic 2, Afentaler, Ojama 1, Boldizsár 2, SZTOSICS 7 (3), TAKÓ 5. Csere: Tóth N., Kubina (kapusok), Besszer, UTASI 9, Szmbatjan 3, Szemes, Dubán. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–0. 10. p.: 2–1. 14. p.: 4–2. 22. p.: 5–6. 28. p.: 6–9. 36. p.: 10–13. 43. p.: 13–19. 49. p.: 15–23. 56. p.: 20–27. Kiállítások: 2, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Bányász-Szabó Valéria: – Szépen szerettük volna zárni az idényt, sajnos nem sikerült. Ez a hatvan perc lenyomata volt az egész évadnak, jó mérkőzés után következett egy rossz. Ezúttal is így volt, szép dunaújvárosi siker után ez a mélyrepülés. Hazai pályán nagyon görcsösen kezdtünk, ami érthetetlen, ez rá is nyomta a bélyegét a teljesítményünkre.
Józsa Krisztián: – Nehéz találkozóra készültünk, amelyen tudtuk, hogy a védekezésünk lesz a döntő tényező. Ez az utóbbi időben nem működött olyan minőségben, ahogy elképzeltem, ezen dolgoztunk két hete, s most valóban csapatként küzdöttünk. Büszke vagyok a lányokra, mert megtettek mindent a hetedik helyért.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–MTK BUDAPEST 38–27 (19–18)
Elek Gyula Aréna, 1000 néző. V: Fekete T., Tóth D.
FTC: Bíró B. – MALESTEIN 6 (2), Bölk 3, Tomori, Kisfaludy 1, SZUCSÁNSZKI 2, Márton 4. Csere: JANURIK (kapus), Klujber 3, Cvijics 4, Szöllősi-Zácsik 3, LEKICS 4, Papp D. 2, Hársfalvi 2, Stolle 2, Kukely A. 2. Edző: Elek Gábor
MTK: SUBA – Grosch 3 (1), ROMÁN 5, PÁL T. 10, Szabó Laura 3, Kobela 3, Sallai N. 1. Csere: Győri B. (kapus), Dakos 1, Pelczéder 1, Juhász E. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–3. 16. p.: 11–10. 24. p.: 18–13. 38. p.: 25–20. 48. p.: 30–22. 54. p.: 35–24. Kiállítások: 0, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Elek Gábor: – Köszönöm ezt a tizenöt évet mindenkinek, aki elviselt.
Vágó Attila: – Az első negyven perccel elégedett vagyok, utána sajnos elfáradtunk.

1. Győr 25 24 1 824–565 +259 48
2. FTC 26 23 2 1 853–614 +239 48
3. Debrecen 25 17 3 5 739–608 +131 37
4. Mosonmagyaróvár 25 17 2 6 774–668 +106 36
5. Siófok 26 13 4 9 731–697 +34 30
6. Vác 25 12 2 11 687–659 +28 26
7. Fehérvár 26 10 3 13 650–730 –80 23
8. MTK 26 9 3 14 702–719 –17 21