Női kézi NB I: biztos győri sikerrel indult az új idény

2020.09.01. 19:27
A Győri Audi ETO a női kézilabda NB I 3. fordulóból előre hozott mérkőzésén 18 góllal legyőzte az előző idényhez képest alaposan meggyengülő Érdet.
Oftedal öt gólt lőtt az Érdnek (Fotó: Dömötör Csaba)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Oftedal öt gólt lőtt az Érdnek (Fotó: Dömötör Csaba) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A Ferencvárostól felkészülési mérkőzésen elszenvedett nyolcgólos vereség után az Érd elleni bajnoki nyitányon már sokkal összeszedettebb volt a Győr. Az ETO játékosai nagyon figyeltek az ellenfélből Walfisch Mercédeszre, aki egy akciógólt tudott csak lőni a meccsen. Az elején még jól tartotta magát az Érd, utána azonban gyors indulásokkal meg tudott lépni a hazai együttes, és a szünetben már kilenc találattal vezetett. Nagyobb is lehetett volna a különbség, ha Győrffy Alexandra nem védett volna többször is ziccerben az érdi kapuban.

A Győr a második félidőt is kilenccel nyerte meg, miközben a szurkolók több debütáló játékos teljesítményének is tapsolhattak. A Siófokról érkező Silje Solberg például kilenc védést mutatott be a második játékrészben, míg Lukács Viktória öt gólt szerzett, de betalált a bal szélen lehetőséget kapó fiatal Csekő Brigitta is. Sokat számított az is, hogy kisebb sérülése után újra Stine Oftedal irányította a győrieket.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 35–17 (18–9)
Győr,
Audi Aréna, 2012 néző. V: Réti, Szedmák
GYŐR: LEYNAUD – LUKÁCS V. 5, NZE MINKO 5, S. Oftedal 5, Brattset 1, E. Amorim 2, Fodor Cs. 3. Csere: Glauser, SILJE SOLBERG (kapusok), V. Kristiansen 4 (1), KURTOVIC 4 (3), Edwige 3, A. Hansen 2, Csekő 1. Edző: Danyi Gábor
ÉRD: Győrffy – Király 3, MÓD 4, Szabó Kitti 2, Paróczy 1, Walfisch 3 (2), Mézes 2. Csere: Györkös (kapus), Horváth D., Sztankovics, Landi 1, Kóka 1, Csáki L. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 11. p.: 6–3. 19. p.: 11–6. 24. p.: 14–7. 35. p.: 22–12. 44. p.: 25–14. 52. p.: 30–16
Kiállítások: 2, ill. –
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Danyi Gábor:
– A védekezésünk rendben volt, de a támadójátékunkba sok hiba csúszott, amit a tizenöt kihagyott ziccer igazol, és ezen feltétlenül javítanunk kell.
Horváth Roland: – Mi más célokért küzdünk, mint a győriek.