Női kézi NB I: Amorim visszatért, szoros félidő után biztos győri siker

2019.09.18. 19:42
Amorim (balra) visszatért a pályára (Fotó: Mészáros Mátyás/Kisalföld)
A Győri ETO hazai pályán 33–24-re legyőzte a Vácot a női kézilabda NB I-ben, míg a két szomszédos megyeszékhely összecsapásán a lendületben levő DVSC legyőzte a Békéscsabát.

A címvédő győrieknél visszatért kisebb kézsérülése miatti kihagyásából Eduarda Amorim. Danyi Gábor együttese a szünetben még csak egy góllal vezetett a Vác ellen, a folytatásban azonban biztossá tette a győzelmét.

Köstner Vilmos, a DVSC Schaeffler edzője a Békéscsaba elleni keleti rangadó felvezetéseként azt mondta, hogy: „A Békéscsaba mind a három eddigi meccsét két góllal veszítette el, akár hat pontja is lehetne, ezért mi úgy készülünk, mintha hatpontos csapat ellen lépnénk pályára.”

Nos, a viharsarki alakulat bebizonyította, hogy a nyáron mesteredzői címmel kitüntetett szakember nem véletlenül kapta az elismerést. A csabaiak ugyanis küzdöttek, hajtottak, s ami a legfontosabb, jól is játszottak a Főnix Csarnokban, így alaposan meg kellett izzadnia a Lokinak a két pontért.

Vendégoldalon a prímet Kopecz Barbara, Marincsák Nikolett és Alekszandra Vukajlovics vitte, míg a piros-fehéreknél a Bulath Anita, Vámos Petra, Kovács Anna tengely vette hátára az együttest. Az esélyesebb DVSC végül bedarálta a lilákat, így ismét két góllal kapott ki a Békéscsaba. Ám a vendégek bebizonyították, hogy van tartásuk, s ahogy edzője, Horváth Roland fogalmazott a meccs után: „még nem kell ásni a csapat sírját”.

NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–VÁCI NKSE 33–24 (16–15)
Győr,
2744 néző. V: Marton, Szabó E.
GYŐR: Kiss É. – Faluvégi, NZE MINKO 8, OFTEDAL 6 (1), Brattset, A. Hansen 1, Görbicz 3 (3). Csere: LEYNAUD (kapus), Edwige 2, BÓDI 7, K. Bulatovics 2, E. AMORIM, Fodor 3, Knedlíková 1, Puhalák. Edző: Danyi Gábor
VÁC: ARENHART – KOVÁCS N. 4, Hámori, Lakatos 2, Helembai 3, KÁCSOR 8 (4), Radoszavljevics 3. Csere: Bukovszky (kapus), Kuczora 3, Szondi, Szabó K. 1, Paróczy. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 12. p.: 4–4. 18. p.: 7–11. 25. p.: 13–12. 33. p.: 18–16. 37. p.: 22–16. 48. p.: 26–21
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4
Danyi Gábor:
– Léptünk egy kicsit előbbre, ezúttal jobb teljesítményt nyújtott a csapat, mint korábban, de továbbra is sokat kell dolgozni
Szilágyi Zoltán: – Nem vagyok elégedetlen, tisztes helytállással fejeztük be a mérkőzést. Időnként, főleg a második félidőben elbizonytalanodtunk, s ezt a győriek kihasználták.

DVSC SCHAEFFLER–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 32–30 (15–14)
Debrecen,
2700 néző. V: Horváth P., Marton B.
DEBRECEN: Triffa – Varsányi 1, KOVÁCS ANNA 8 (3), BULATH 6 (3), Bordás 2, Deszpotovics, Vantara-Kelemen 4. Csere: Oguntoye (kapus), VÁMOS P. 7, Karsten, Karnik, Tóvizi 3, Arany, Petrus 1. Edző: Köstner Vilmos
BÉKÉSCSABA: Balog J. – Kovács Anett 3, Vukajlovics 5, J. Agbaba 1, KOPECZ 9 (2), Bottó, Mézes 3. Csere: Horvát D. (kapus), MARINCSÁK N. 6 (2), Kukely 2, Dombi K., Barján 1. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 8. p.: 3–5. 13. p.: 7–6. 19. p.: 9–11. 26. p.: 12–11. 33.p.: 17–15. 41.p.: 20–21. 51.p.: 27–25. 56.p.: 31–27.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 6/4
Köstner Vilmos:
– Védekezésben az egész mérkőzésen nem bírtuk megoldani azokat az egyéni feladatokat, amelyekre készültünk. Igaz, hogy csak három napot tudtunk készülni, ám sokkal több időnk az EHF-kupa fordulói közötti bajnoki meccsekre sem lesz... Most ugyan nem sikerült megismételnünk azt a nagyszerű játékot, amit már mutattunk, de küzdöttünk becsülettel ezúttal is.
Horváth Roland: – A munkánk gyümölcse egyszer be kell érjen, most is nagyot küzdöttünk, jó mérkőzést játszottunk, Debrecenben ki lehet kapni két góllal. Úgy tűnik, ez a kettes szám egy bűvös szám lesz nekünk... A vereség ellenére nem ássuk meg a sírunkat, dolgozunk tovább.

1. FTC 5 4 1 158–125 +33 9
2. Debrecen 5 4 1 155–132 +23 9
3. Győr 4 4 121–92 +29 8
4. Siófok 3 2 1 90–65 +25 4
5. Érd 3 2 1 90–80 +10 4
6. Vác 4 2 2 110–112 –2 4
7. Mosonmagyaróvár 3 1 2 82–83 –1 2
8. Dunaújváros 3 1 2 77–84 –7 2