Női kézi MK: négyes döntőbe jutott az FTC

V. J.V. J.
2023.03.28. 19:38
Klujber Katrin (balra) hét gólt dobott (Fotó: Árvai Károly, archív)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 34–28-ra legyőzte a Praktiker-Vácot a női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében.

A címvédő Ferencváros 1–0-tól végig vezetve, könnyedén verte az erőforrásait a hétvégi, DVSC elleni bajnokira tartalékoló Vácot. Négy perc elteltével 4–0 volt az állás, a szünetben pedig hét góllal vezettek a zöld-fehérek, akiknek az is belefért, hogy a második játékrészt egy góllal elveszítették.

A hazaiaknál Kukely Anna és Klujber Katrin, a vendégeknél Marincsák Nikolett jutott a legtöbb, hét gólig.

KÉZILABDA
MAGYAR KUPA, NŐK
NEGYEDDÖNTŐ
FTC-Rail Cargo Hungaria–Praktiker-Vác 34–28 (19–12)
Gólszerzők:
Klujber 7, Kukely 7 (1), Márton 4, Kisfaludy 4, Stolle 3, Cvijics 2, Bölk 2, Hársfalvi 1, Lekics 1, Szöllősi-Zácsik 1, Papp 1, Malestein 1, ill. Marincsák 7, Kuczora 5, Ballai B. 4, Kovács A. 4, Helembai 3, Schatzl Natalie 2, Ferenczy 1, Ballai A. 1, Kovalcsik 1

A negyeddöntő többi mérkőzése
 Szerda, 17.00:
MTK Budapest–Moyra-Budaörs Handball
Szerda, 18.00: DVSC Schaeffler–Siófok KC
Szerda, 18.00: Szombathelyi KKA–Győri Audi ETO KC
A párharcok egy mérkőzésen dőlnek el.

A Török Bódog Női Magyar Kupa négyes döntőjét április 22–23-án rendezik meg a Tatabányai Multifunkciós Sportcsarnokban.