Női kézi KEK: a végén kiengedett az Érd, minimális az előnye

2016.02.20. 18:34
A női kézilabda KEK negyeddöntőjének első mérkőzésén az Érd egygólos előnyt harcolt ki a francia Issy Paris ellen a visszavágóra.

Az Érd kihasználta, hogy az Issy Paris lassabban alkalmazkodott a mérkőzés hangulatához, és meglépett 3–0-ra, ám ahogy a francia csapat felvette a fonalat, át is vette a vezetést. Janurik Kinga védései azonban erőt adtak a hazaiaknak, akik gyorsan visszavették a kezdeményezést, és Katarina Krpezs-Slezák vezetésével a folytatásban tartották az előnyüket.

Klivinyi Kinga az első negyedórában nem találta a kaput, az első játékrész második felére viszont megtalálta a játékát, és akkor ő húzta a csapatot, amely 16–13-ra vezetett a szünetben.

Fordulás után jobban játszott, és el is lépett ellenfelétől az Érd, amely többször is vezetett öt góllal, az Issy ekkor Stine Oftedal vezetésével nehezen tartotta magát. A hajrá előtt úgy tűnt, hogy a narancsmezeseknek akár nagyobb előny kiharcolására is van esélyük, ám a végére nagyon összeállt a franciák védekezése, a hazaiakból pedig kiveszett a kreativitás, s miután 0–2-vel jöttek ki egy emberelőnyből, a Paris nagyot küzdve mínusz egyre zárkózott fel az utolsó percekben.

A végeredmény: Érd–Issy Paris 29–28. Nagyon nehéz lesz a visszavágó, amit jövő szombaton este (20.45) rendeznek Issyben.

NŐI KÉZILABDA KEK
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ÉRD–ISSY PARIS (francia) 29–28
(16–13)
Érd, 2000
néző. Vezette: Ilijeva, Karbeszka (macedónok)
ÉRD:
JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 9 (1), Havronyina, KLIVINYI 8, Kisfaludy, Signaté 2, Fekete B. 4. Csere: Gridnyeva, (kapus), Gulyás 1, M. González 3, A. Bulatovics, Barján 2, O. Vukcsevics. Edző: Szabó Edina
ISSY PARIS:
Attingre – Zalewska 4 (1), H. OFTEDAL 5, S. OFTEDAL 7, WIBE 3, Camara 1, C. Lassource 5. Csere: Niakaté 2, Melvine 1, Sercien-Ugolin, D. Lassource. Edző: Pablo Morel
Az eredmény alakulása: 5. perc:
3–0. 13. p.: 5–7. 19. p.: 11–8. 27. p.: 14–11. 33. p.: 19–14. 48. p.: 25–20. 56. p.: 28–27
Kiállítások:
4, ill. 10 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 1/1
Szabó Edina:
– Fantasztikus meccs volt fantasztikus közönség előtt, az volt az érzésem, hogy az egész meccsen görcsösek voltunk, pedig nagyon készültek a játékosaim. Olyan előnyhöz jutottunk, amire büszkék lehetünk.
Célestin Dailly:
– Nagy csata volt, tudtuk, hogy az Érd jó csapat, kemény védekezéssel, valamint gyors játékkal, de fejben nagyon ott voltunk, amit mutat, hogy négy-öt gólos hátrányból is fel tudtunk állni.