Női kézi Európa-liga: a Vác súlyos vereséget szenvedett a Viborgtól

MTI, K. T. I.MTI, K. T. I.
2022.02.05. 22:11
Bukovszky Anna négy védésig jutott (Fotó: Tumbász Hédi)
A Váci NKSE a vártnál is nagyobb különbséggel, 42–21-re kikapott a dán Viborg HK otthonában a női kézilabda Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában, szombaton, ezzel eldőlt, hogy nem juthat tovább a negyedöntőbe.

A magyar csapatból Csatlós Csenge, Hámori Konszuéla és Pálffy Anna hiányzott.

A 12. percig jól tartotta magát a Vác, ezt követően viszont egy 4–0-s sorozattal elléptek a pontosabban támadó és jól védekező dánok (11–6). A vendégek visszarendeződése ezúttal sem volt megfelelő, ráadásul tíz perc alatt mindössze egy gólt szereztek. A folytatásban is minden játékelemben jobb volt a Viborg, amely a szünetben már 19–10-re vezetett.

A második félidőben egyre nagyobb volt a különbség a csapatok között játékban, hozzáállásban és az eredményben is. A hazaiak egy hatos gólsorozattal 28-12-re növelték előnyüket, és a 11 gólig jutó Kristina Jörgensen vezérletével a hátralévő időben is magabiztosan kézilabdáztak. A Vác ekkor már szinte semmilyen ellenállást nem tudott tanúsítani.

A vendégek legeredményesebb játékosa Ballai Borbála volt öt góllal. A hazaiak kapusa, Anna Kristensen 13 védést mutatott be, a túloldalon Bukovszky Anna négy, Pásztor Bettina három lövést tudott hárítani.

A két győzelemmel és egy vereséggel álló Mosonmagyaróvár vasárnap délután a norvég Sola HK vendége lesz Stavangerben, a négy vereséggel rendelkező váciak pedig jövő vasárnap a francia Chambray Touraine-t fogadják a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
D-CSOPORT, 4. FORDULÓ

VIBORG HK (dán)–VÁCI NKSE 42–21 (19–10)
Viborg, 559 néző. V: Barysas, Petrusis (litvánok).
VIBORG: A. KRISTENSEN – Frandsen 2, Högdahl 3, Fangel, Haugsted 4, HALD 5, NOLSÖE 6. Csere: Friberg (kapus), Enkerud 1, K. JÖRGENSEN 12 (4), DAHL 5, S. Andersen 3, Rivas-Toft 1. Edző: Jakob Vestergaard
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 1, Aron 3, Kuczora 3 (2), Helembai F. 1, Kácsor 2, Szondi 1. Csere: Bukovszky (kapus) 1, Világos 1, Kovalcsik, Ballai B. 5, Schatzl Natalie, Grosch 1, Bárdy 1 (1), Balogh P. 1. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 6–6. 17. p.: 11–6. 25. p.: 15–8. 34. p.: 22–11. 45. p.: 30–13. 52. p.: 35–16. 57. p.: 39–19. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
A másik mérkőzésen: SCM Ramnicu Valcea (román)–Chambray Touraine HB (francia) 32–27 (12–12)
Jakob Vestergaard: – Tökéletesen alakult részünkről a mérkőzés. A két héttel ezelőtti váci meccsen is kiderült, hogy jó csapat a Vác, azt is tudtuk, hogy keményebb védekezésre lesz szükség az újabb győzelemhez. Boldog vagyok, hogy ilyen játékot nyújtottunk.
Ottó Katalin: – Minden játékelemben rosszul teljesítettünk, lassúak voltunk, hiányzott az ötlet a játékunkból. Nem tudok kiemelni semmi jót ezúttal, de bántani sem szeretném a csapatot.

1. Viborg (dán) 3 3 95–70 6