Női kézi EHF-kupa: nagy hátrányba került itthon a Kohász

MTI MTIMTI MTI
2018.11.10. 18:38
A Dunaújvárosi Kohász hazai pályán nyolc góllal kikapott a spanyol Bera Berától a női kézilabda EHF-kupa-selejtező harmadik fordulójának első mérkőzésén.

A hazaiaktól két balátlövő, Camila Micijevic és Monori Orsolya hiányzott, a vendégek viszont csupán 11 mezőnyjátékossal érkeztek a mérkőzésre.

A spanyol csapat először a 11. percben vette át a vezetést, és az argentin Elke Karsten vezérletével jól használta ki a Dunaújváros bizonytalankodásait. Nick Viktória két kihagyott ziccere, és a vendégek 4–1-es sorozata után a DKKA egy 4–0-s szériával fordítani tudott, majd a szünetben megint a kevesebbet és kevésbé fontos pillanatokban hibázó Bera Bera vezetett (11–12).

A második félidőben támadásban sokat hibázott a Dunaújváros, több mint 11 percig nem talált a kapuba, és a védekezése sem volt megfelelően kemény. A spanyol bajnoki címvédő így a 47. percben már nyolc góllal jobban állt (13–21). A ziccerek és a büntetők értékesítésével is meggyűlt a hazaiak baja, így valószínűleg már az első meccsen eldőlt a párharc a Bera Bera javára (18–26).

A mezőny legeredményesebb játékosa a spanyolok argentin légiósa, Elke Karsten volt tíz góllal, Menéndez Martínez nyolcszor volt eredményes, illetve a kapusuk, Renata de Arruda is kiválóan teljesített.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–SUPE
R AMARA BERA BERA (spanyol) 18–26 (11–12)
Dunaújváros, 500
néző. V: Nabokau, Kulik (fehéroroszok)
DUNAÚJVÁROS: Tomasevics – Klujber 3, Szekerczés 1, Szalai B. 6, Sirián, Ferenczy 1, Kazai 3. Csere: Csapó Kyra (kapus), Cifra, Nick, Grosch 2, Dombi L. 1, Molnár B. 1, Bouti, Mihály P. Edző: György László
BERA BERA: DE ARRUDA – Cardoso de Castro 4 (2), MENÉNDEZ 8, Sans, Terés, KARSTEN 10, Franca da Silva 3. Csere: Arrojeria 1, Arderíus. Edző: Imanol Álvarez
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3. 15. p.: 5–7. 27. p.: 10–10. 42. p.: 13–17. 47. p.: 13–21. 57. p.: 17–25
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/0, ill. 2/2
György László:
– Nagyon sok gyenge teljesítmény volt ma csapatunkban. Rengeteg ziccer kimaradt, könnyű gólokat dobott az ellenfél, amit mi nem tudtunk megtenni. Így teljesen megérdemelt a két csapat közötti gólkülönbség, csak gratulálni tudok ellenfelünknek.
Imanol Álvarez: – Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, ezért különösen értékes nyolcgólos győzelmünk. Tudjuk azonban, hogy nincs még vége a párharcnak, a Dunaújváros Spanyolországban is okozhat majd meglepetést.