Női kézi EHF-kupa: minimális érdi előny Lökéék ellen

MTI MTIMTI MTI
2018.11.10. 19:56
Az Érd HC házigazdaként egy góllal legyőzte a norvég Storhamar HE csapatát a női kézilabda EHF-kupa-selejtező harmadik fordulójának első mérkőzésén.

Juhász Gabriella, valamint az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Heidi Löke vezérletével jól kezdtek a vendégek, de később egy 3-0-s sorozattal fel tudott zárkózni az Érd (7–9), amely a cseh Markéta Jerábková találataival tartani tudta a kétgólos hátrányt a szünetig (12–14).

A második félidő elején is a Storhamar vezetett, majd a szerb Jelena Lavko és Jovana Kovacsevics góljaival a 43. percben egyenlített az Érd, majd hamarosan – a meccs folyamán először – a vezetést is átvette, amit növelni is tudott (25–23).

A nagy küzdelemben megszerzett előnyt a magyar csapat nem volt képes megtartani – egy 4–0-s szériával fordítottak a norvégok (25–27) –, de a legvégén Katarina Krpezs-Slezák találataival mégis sikerült kiharcolnia a minimális különbségű győzelmet (29–28).

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
ÉRD–STORHAMAR (norvég) 29–28 (12–14)
Érd, 1600
néző. V: Hatipoglu, Simsek (törökök)
ÉRD: Janurik – Krpezs-Slezák 5 (1), Kiss N., Tóth G., SZABÓ L. 3 (1), JERABKOVÁ 6, C. Lassource 2. Csere: Foggea (kapus), Schatzl Natalie, KOVACSEVICS 7, Gávai 1, LAVKO 5. Edző: Szabó Edina
STORHAMAR: MASSON – Venn 1, Nestaker 3, Enkerud 3, LÖKE 7, B. RIEGELHUTH 10 (1), Juhász 1. Csere: Liden (kapus), Folkvord 2, Fredriksson, Szarková 1, Skinnehaugen. Edző: Arne Senstad
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 11. p.: 3–6. 16. p.: 4–9. 20. p.: 8–10. 27. p.: 9–13. 36. p.: 16–17. 43. p.: 20–20. 47. p.: 24–22. 54. p.: 25–27.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Szabó Edina:
– Ezért a győzelemért nagyon meg kellett küzdeni. Nagyon jó csapattal találkoztunk és megilletődötten kezdtünk, de küzdésből jelesre vizsgáztak a lányok. Örülünk a győzelemnek, remek volt a hangulat az Arénában. Büszke lehet a csapat a győzelemre. Megyünk tovább!
Arne Senstad: – Elégedett vagyok a lányok teljesítményével. Nagyon jó első félidőt hoztunk, de aztán az Érd visszajött a meccsbe. Ez egy nagyon kemény csata volt, de még mindig nincs vége.