Fordulás után hengerelt az ETO, 14 góllal nyert Norvégiában

2022.10.16. 15:57
Oftedal remekül mozgatta a csapatot (Fotó: Dömötör Csaba)
A női kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában a Győri Audi ETO KC a norvég Storhamar otthonában a szorosabb első félidő után a másodikban kiváló játékkal rukkolt ki, s végül 14 góllal győzött.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT,5. FORDULÓ

STORHAMAR (norvég)–GYŐRI AUDI ETO KC 21–35
(13–15)
Hamar, 1672 néző. V.: Dojcsinov, Gorecov (bolgárok).
STORHAMAR: Raasok – Abdula 2, M. Jacobsen 2, ZSCHOCKE 4, Högseth 2, OBAIDLI 5, Amundsen 2. Csere: Grönlund (kapus), Nestaker 2, M. Johannson, Löfquist 2 (2), Svendsberget, Ellertsen. Edző: Kenneth Gabrielsen
ETO: SILJE SOLBERG – Faluvégi 3, Rju Un Hi 4, S. OFTEDAL 2, Broch 3, ANNE M. HANSEN 5 (1), Fodor Cs. 1. Csere:  Toft (kapus), Nze Minko 1, BLOHM 5, V. Kristiansen 2, Schatzl Nadine 2, GROS 6, Győri-Lukács 1. Edző: Ambros Martín
A mérkőzés alakulása. 7. perc: 3–4. 12. p.: 4–7. 18. p.: 7–12. 24. p.: 11–14. 34. p.: 13–17. 37. p.: 14–20. 42. p.: 16–25. 47. p.: 18–27. 50. p.: 18–28. 56. p.: 20–33.
Hétméteresek:
2/2, ill. 1/1.
Kiállítások:
4, ill. 4 perc

Három hazai Bajnokok Ligája-mérkőzését követően ezúttal idegenben, a sorozatban újonc Storhamar otthonában lépett pályára a Győri Audi ETO KC, amely az utóbbi találkozókon egyre jobb formát mutatott. A zöld-fehérek a BL-ben legutóbb meggyőző teljesítménnyel győzték le a Lokomotiva Zagrebet, míg a hullámzóan teljesítő norvégok szoros küzdelemben nyertek a török Kastamonu ellen. Már csak azért is elmondható a hektikusság az északiakról, mert habár a sorozatban legutóbb harmadik Metz ellen kilenc, a negyedik Esbjerg ellen tíz góllal kaptak ki, a két meccs között azonban az évad eddigi legnagyobb győzelmét aratva huszonnéggyel verték hazai pályán a Zágrábot.

A combhajlítóizom-sérülését követően nemrég újra pályára lépő Ana Gros mellett visszatért a győriekhez Stine Oftedal is, aki egyből a kezdőben kapott helyet Ambros Martíntól a kellemetlen Storhamar ellen. A norvégokkal kapcsolatban előzetesen Gros is elmondta, hogy sok mozgással, gyors támadásokra, kontrákra játszanak, ezért nem lebecsülendő ellenfelek – újonc létükre sem.

A Rába-partiak egyébként nagyszerűen rajtoltak, korábbi találkozóikhoz képest látványosan gyorsabban kézilabdáztak a Hamarban rendezett mérkőzésen. Jól összeállt az ETO védőfala, a kemény védekezést Silje Solberg is megtámogatta a kapuból, míg a támadásoknál Oftedal visszatérése számított sokat Rju Un Hi góljai mellett. Az első tíz percben jól tartotta magát a Storhamar – a győriek egy-két gólos távolságban voltak –, a huszadik perchez közelítve Linn Blohm találatával azonban már öt is volt a két csapat közti különbség. A félidő végére aztán egyre több hibát követtek el támadásban a győriek, sok labdát eladtak, ezzel ismét magukra húzták norvég ellenfelüket, akik egészen két gólig zárkóztak a szünetig.

A fordulást követően új lendületet kapott az ETO, amely ebben a szakaszban ellenállhatatlanul játszott. A második félidőben állt be a vendégeknél Gros, aki akárcsak a hétközi, váci bajnokin, ezúttal is három lövésből három góllal nyitott – nem csak átlövésből, betörésből és átemelésből is eredményes volt, de a folytatásban is ontotta a gólokat. Mellette a csapatkapitány, Anne Mette Hansen szintén háromszor talált be, a norvég védők nem tudták tartani a győri átlövőket, akiket Oftedal szenzációsan játszott meg – a mérkőzés alatt kilenc gólpasszt osztott ki – , így gyorsan elléptek a kisalföldiek. A negyvenedik percre úgy tűnt, elfáradtak a hazaiak, nem tudták tartani a lépést az ETO-val, ugyanis a vendégek olyan sebességre kapcsoltak, amit idén talán még nem is láthattunk tőlük. A játék minden elemében felülmúlták ellenfelüket a győriek, akik betaláltak a szélekről, gyors lerohanásból, átlövésből, betörésből és beállóból is, míg hátul öt percig ellenálltak a Storhamar támadásainak, ezzel a hajrára simává téve az összecsapást. A kedvenceiket Norvégiába is elkísérő ETO-szurkolók az ötvenedik percben számolhattak rá az ellenfélre (18–28), amely teljesen összeomlott a végjátékra és végül kiütéses pofonba szaladt bele a magyar bajnok ellen.

A csoport másik mai mérkőzésén:
Esbjerg (dán)–Metz (francia) 35–28 (18–12)

8. Lokomotiva Zagreb (horvát)55103–151–480

Köszönjük a figyelmet, hamarosan jövünk az összefoglalóval!

Meggyőző második félidei játékával magabiztos győzelmet aratott a Győr.

60. perc: Az utolsó gól Linn Blohmé, 21–35.

59. perc: Gros újabb remek passza után Nze Minko pókhálózza ki a bal felsőt középről, Abdula válaszol, 21–34.

58. perc: Johansson eladott labdájára Blohm válaszol rossz lövéssel.

57. perc: Toft véd ziccert, remek! Nze Minko passza után Kristiansen tör be balról, gól, 20–33.

56. perc: Svendsberget fejbe lövi Toft kapust, két perc.Lukács góllal büntet. 20–32.

55. perc: Gros tarthatatlan, nagy gólja, majd Zschoke hibája után kioszt egy remek gólpasszt Brochnak. 20–31.

54. perc: Győri időkérés.

53. perc: Ellertsen lövése fölé száll, Blohm hatékony közreműködésének köszönhetően, ami két percet és hetest ér. Löfqvist belövi.20–29.

52. perc: Grönlund védi a norvég kaput és ilyenformán Kristiansen lövését.

51. perc: Zschoke töri meg a norvég gólcsendet. 19–29.

50. perc: Remek figura végén megint Blohm talál be középről, 18–29.

49. perc: Egy technikai hiba itt, egy ott... És ott a közte tíz: Blohm beállóból lő ziccert, 18–28.

48. perc: Nincs meg a közte tíz, Hansen rontott ziccert...

47. perc: Obaidli góljára van győri válasz, Broch révén. 18–27.

46. perc: Gros jobbról a kilencesről a blokkerdőt átlőve a rövidbe talál, 17–26.

45. perc: Nestaker lő irgalmatlan nagy gólt 10 méterről, Lukács pedig vonalra lép a szélről. 17–25.

44. perc: Grosnál fújnak rossz zárást, elveszik a labdát.

43. perc: Solberg véd egyet megint, aztán kiküldik két percre Högsethet, mert felborította Lukácsot.

42. perc: Hosszú figura végén Oftedahl lő fölé.Támadót fújnak a 7 a 6 ellen játszó norvégoknak,Schatzl pedig a félpályáról beejti az üres kapuba, 16–25.

41. perc: Gros megint óriási dugót ragaszt a norvég kapuba, Amundsen meg a szélről lő mellé, 16–24.

40. perc: Schatzl előtt szétnyílt a fal középen, ő meg köszönte szépen. Abdula gyorsan válaszol. 16–23.

39. perc: Jakobsen lövése a sáncon megpattanva kerül a kapuba, egy-egy labdavesztés után pedig Hansen állítja vissza a hétkgólos különbséget. 15–22.

38. perc: Hazai időkérés.

37. perc: Megint jó a győri védekezés Hansen pedig hatra növeli a különbséget. Sőt, egy újabb labdaszerzés után Oftedahl ziccerével már hét van közte, 14–21.

36. perc: Zschoke újabb lövését védi Solberg, aztán indítja Faluvégit, de ő is elrontja a ziccert. Amundsen lövését hatástalanítja Solberg, majd Gros újabb bombája akad be, 14–19.

35. perc: Hansen javít, majd egy jó védekezés után Faluvégi kísérletét védi Raasok.14–18.

34. perc: Hansen belülvédekezik, hetes, Löfqvist belövi, 14–17.

34. perc: Zschoke lövését védi Solberg, aztán Gros folytatja, 13–17.

33. perc: Nagy góllal Ana Gros kezdi a második félidőben a gólgyártást. 13–16.

32. perc: Rossz bejátszás Oftedahltól, rossz passz Abdulától.

31. perc: Az első győri támadás kimarad, az első norvég is, Solberg védi Abdula lövését.

A szünetben kiderült, hogy a helyszíni eredményjelző kezelője hibázott az első félidőben, valóban csak 13 gólja van a norvégoknak.

30. perc: Nze Minko lövését védi Raasok, s a végén még Solberg isfogja Obaidli labdáját. 13–15 a félidei eredmény.

29. perc: Némi zavar az erőben: a csarnokban és a tévéközvetítésben már vagy negyedórája eggyel több gólja van a norvégoknak.

28. perc: Győri időkérés.

27. perc: Passzívba hajló játék végén Obaidli lő kapufás gólt, 13–15.

26. perc: Solberg nagy védése után Oftedahl finom ejtése a kapufára hullik...

25. perc: Kristiansen lő kapufát, Nestaker lába leér ziccerben, Faluvégi pedig a szélről szerez szép gólt, 12–15.

24. perc: Obaidli pattint balról, 12–14.

23. perc: Kristiansen rossz lövése után Obaidli csökkenti a hátrányt, majd Oftedahl 'no-look' passza után Blohm állítja vissza a háromgólos különbséget, 11–14.

22. perc: Nestaker góljával 10–13.

21. perc: Solberg is bemutat egy védést, aztán Nze Minko lövését védi Raasok.

20. perc: Raasok Kristiansen ziccerét is védi.

19. perc: Blohm szerez labdát, de Nze Minko nem váltja gólra a ziccert, aztán Blohm beállóból, majd Fodor a szélről lő a kapusba.

18. perc: Kristiansen eredményes, utána pedig hazai időkérés. 9–13.

18. perc: Högseth találata után Oftedahl adja el a labdát, Obaidli nem hibázza el a ziccert, 9–12.

17. perc: Blohm találatával már öttel megy a Győr, 7–12.

16. perc: Amundsen újabb góljára Rju válaszol, majd labdát szerez és ismét betalál, 7–11.

15. perc: Hansen vágja be a hetest. 6–9.

15. perc: Zschocke szerez gólt. 6–8.

14. perc: Amudsen ezúttal túljárt a kapus eszén, a középkezdésből Rju azonnal válaszol. 5–8.

13. perc: Szép bejátszás, Broch lövi a labdát a kapuba. 4–7.

12. perc: Oftedal ment végig egyedül és szerzett gólt. 4–6.

12. perc: Solberg ismét véd, Amudsen hibázza el a ziccert.

10. perc: Fodor ejtése landol a léc tetején.

9. perc: Solberg ért vissza jól, nem tudnak egyenlíteni a norvégok.

8. perc: Oftedalt állítják ki.

8. perc: Hansen szerez gólt, majd gyorsan érkezik a válasz Zschockétól. 4–5.

7. perc: Solberg véd ismét, a kipattanót azonban Högseth lövi be. 3–4.

6. perc: Jakobsen lövését védte Solberg, az indításból Fodor talál a kapuba. 2–4.

5. perc: Megszerzi a vezetést a Győr. Faluvégi talál be a bejátszást követően. 2–3.

4. perc: Zschocke talál be, azonban Rju a kontrából szerez gólt, már 2–2.

3. perc: Faluvégi lövi be a ziccert, egyenlít a Győr. 1–1

3. perc: Oftedal verte meg ellenfelét, lövése azonban a kapufát találja el.

2. perc: Megszerzik a vezetést a hazaiak, Jakobsen talált a kapuba. 1–0.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Újabb kemény csata vár a Győri Audi ETO KC-ra, amely vasárnap a Bajnokok Ligájában újonc, de máris két győzelemmel álló Storhamar otthonában lép pályára. A zöld-fehérek két győztes meccsel hangoltak a norvégiai összecsapásra – a sorozatban legutóbb a horvát Lokomotiva Zagrebet ütötték ki (32–16), majd a honi pontvadászatban Vácon diadalmaskodtak (28–17). Az utóbbi összecsapáson      Ana Gros      jó kéthetes kihagyást követően tért vissza az ETO-ba, miután a szlovén válogatott összetartásának első edzésén megsérült – az MRI-vizsgálat szerint a combhajlítójában keletkezett kisebb szakadás. A klasszis átlövő már jól van, ez a szerdai bajnokin is látszott, hiszen alig több mint négy percet játszott, de így is három gólt szerzett.

Az újabb BL-mérkőzés kapcsán a légiós arról beszélt, hogy bár a Storhamar először szerepel a sorozatban, ez megtévesztő lehet, hiszen rendkívül kellemetlen stílusban játszik. Tipikus norvég csapat, amely sokat fut, gyors, és kontrákra játszik. Ezért sem szabad lebecsülni a vasárnapi ellenfelet, fontos lesz a gyors, pontos győri támadójáték, és még ennél is hangsúlyosabb a kemény védekezés.