Férfi kézilabda NB I: megnyerte az alapszakaszt a Szeged

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.05.13. 20:30
A Szegednek ismét a Veszprémmel kell megküzdenie a bajnoki címért (Fotó: Szabó Miklós – archiv)
A Mol-Pick Szeged házigazdaként tíz góllal legyőzte a Balatonfüred csapatát a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján, ezzel megnyerte az alapszakaszt.

A szegediek ugyanúgy ötven ponttal – 25 győzelemmel és egy vereséggel – zártak, mint a Veszprém, de az egymás elleni összevetésben jobbak, mert hazai pályán 26–23-ra győztek, idegenben pedig 24–22-re kaptak ki.

A bajnoki döntő első meccsét jövő szombaton rendezik meg Veszprémben, a visszavágóra május 24-én szerdán kerül sor Szegeden.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 26. FORDULÓ

Mol-Pick Szeged–Balatonfüredi KSE 29–19 (17–11)
Szeged, 1500 néző. V: Hargitai, Markó
SZEGED: Sierra – SOSTARIC 5 (3), Buntic 4, PETRUS 5, BÁNHIDI 1, Källman 2, Skube 2 (1). Csere: Sego (kapus), Balogh Zs. 1 (1), Gaber 2, Bodó 2, P. Rodríguez 3, Obranovic 1, Bóka 1, Zubai Sz., Fekete B. Edző: Juan Carlos Pastor
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Déber, Kasparek 3, Németh G. 2, DEBRECZENI 3, Vasvári 3, Varsandán 1. Csere: Risztánovics (kapus), Gerdán, Nemes 4, Gábori, Petrovszki 2, Szilágyi, Ivanovics 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 10. p.: 5–2. 14. p.: 6–4. 19. p.: 9–6. 25. p.: 11–9. 32. p.: 17–11. 38. p.: 20–13. 44. p.: 24–14. 50. p.: 24–16. 57. p.: 28–17
Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 10/5, ill. 0
Juan Carlos Pastor: – Fontos volt a győzelem, mert az első helyen akartuk befejezni az alapszakaszt. A védekezésünkkel elégedett vagyok, viszont sok technikai hibát követtünk el, és a hétmétereseket rossz százalékban értékesítettük.
Csoknyai István: – A kiválóan játszó Szeged egy félidő alatt elintézte a mérkőzést. Ellenfelünk feszes védekezéssel sokszor állította megoldhatatlan feladat elé csapatunkat.

B. Braun Gyöngyös–Csurgói KK 23–29 (10–13)
GYÖNGYÖS: Hudák – Urbán 1, Malandrin 1, JUHÁSZ K. 4, HEGEDŰS M. 3, M. Mikita 2, Kovacsics. Csere: Rózsavölgyi, Holló M. (kapusok), Duris, Sipeki, Németh T. 3 (1), Reznicek 1, Becsirovics 3, LONCAR 5, Jóga. Edző: Nigrinyi Tibor
CSURGÓ: Balogh T. – Varjú 4, Asztrasapkin 3 (1), Hadziomerovics 1, J. MIKITA 5, PORDÁN 5, Oslak 1. Csere: Bartucz (kapus), Radjenovics 2 (1), FALUVÉGI 7, Rodrigues, Géczi, HANUSZ 1, Halász. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 4–4. 18. p.: 5–6. 24. p.: 6–9. 36. p.: 13–17. 42. p.: 16–20. 48. p.: 20–24. 54. p.: 23–25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2
Nigrinyi Tibor: – Jobban örültem volna, ha csak ötvennégy percig tart a mérkőzés, mert az utolsó hat percben lett csak nagyobb a különbség. A végjátékban a Csurgó jól használta ki hibáinkat.
Sótonyi László: – Mindkét csapat játékosait dicséret illeti, nekünk ezúttal jobban működött a támadójáték, ennek köszönhetjük a győzelmet. Jó szájízzel térhetünk a nyári pihenőre.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–BALMAZÚJVÁROSI KK 30–28 (15–15)
Orosháza, 300
néző. V: Bacs, Bóna
OROSHÁZA: Szabó L. – Komporály 2, Ferenczi 3, KNEZEVICS 8 (1), MARKOSZKI 6, Milas 2 (1), Németh L. 1. Csere: Herjeczki, Miklós (kapusok), SRSEN 2, Z. RADOJEVICS 3, Antal, Németh G., Pásztor M. 1, Tárkányi 2. Edző: Buday Dániel
BALMAZÚJVÁROS: Paul – M. Dioris 4, Sztojanovics 3, Balázs 3, Rasic, BALI 4, Kekezovics 7 (5). Csere: István 1, Martinez, Jordán, Vahnovics 2, Vranac 1, Temesvári, Hanták 3. Edző: Tréki Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 11. p.: 5–8. 16. p.: 9–10. 21. p.: 11–11. 24. p.: 12–13. 29. p.: 13–15. 35. p.: 16–17. 38. p.: 18–17. 42. p.: 18–19. 46. p.: 20–19. 50. p.: 21–24. 53. p.: 24–24. 56. p.: 26–25. 58. p.: 28–25
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
MESTERMÉRLEG:
Buday Dániel:
– Az utóbbi időben elkényeztetett a csapat. Nagyon akart, és néhány kiemelkedő teljesítménynek, a nagy szívének, akaratának köszönhetően győzött.
Tréki Tamás: – Nagyon akartunk nyerni, de sok hibával, idény végi formában játszottunk. Huszonnégy–huszonegynél egy technikai hiba miatt pillanatok alatt fordított az Orosháza.

Váci KSE–Ceglédi KKSE 32–29 (17–17)
Vác, 300 néző. V: Felhő, Öcsi
VÁC: Drisszi – VASICS 6 (2), Sztanojevics, TOPIC 6, Koller 4, LENDVAY 4, POPOVICS 10 (1). Csere: Vitáris (kapus), Pavlovics, Tyiskov 2. Edző: Gúnya Péter
CEGLÉD: Pallag – RADOVICS 6, PERISICS 7 (1), Bíró 2, Grbovics 3 (1), ANDJELIC 7 (1), Hódi 1. Csere: Bősz (kapus), Dávid, Borsos, Megyeri 1, Lászlai 2. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–7. 16. p.: 9–11. 22. p.: 11–15. 37. p.: 23–18. 45. p.: 25–22. 54. p.: 28–26. 57. p.: 31–27
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
Gúnya Péter: – Örülünk, hogy győzelemmel tudtunk búcsúzni szurkolóinktól és a bajnokságtól. Küzdeni tudásból és sportemberi kvalitásokból ma jelesre vizsgáztunk.
Nagy Károly: – Jó kezdés után felpuhult a védőjátékunk és a visszarendeződést sem tudtuk megoldani. Sok könnyű gólt kaptunk, emiatt nem sikerülhetett a pontszerzés.

1. Mol-Pick Szeged 26 25 1 841–574 +267 50
2. Telekom Veszprém 26 25 1 821–584 +237 50
3. Grundfos Tatabánya KC 25 19 2 4 687–612 +75 40
4. CYEB Budakalász 25 15 1 9 637–641 –4 31
5. Csurgói KK 26 14 2 10 678–661 +17 30
6. Balatonfüredi KSE 26 13 1 12 667–650 +17 27
7. Orosházi FKSE- LINAMAR 26 12 14 656–710 –54 24
8. Sport36-Komló 26 8 5 13 624–694 –70 21