Férfi kézilabda El: bravúros győzelmet aratott a Ferencváros

R. P.R. P.
2023.02.07. 20:20
A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 7. fordulójában az FTC bravúros győzelmet aratott hazai pályán a Pays d'Aix Université felett. A zöld-fehérek Borbély Ádám és Nagy Bence szenzációs játékával 28–25-re nyertek.
Nagy Bence nagy erőssége volt a Fradinak (Fotó: Földi Imre) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

A Fradi nagyszerűen játszott az első félidőben az esélyesebb franciákkal szemben, ezt jól jelzi a háromgólos vezetés. A folytatásban a lendület alábbhagyott, és a Pays d'Aix Université kihasználta, hogy a zöld-fehérek csak három gólt dobtak 13 perc alatt – átvették a vezetést.

De a Ferencváros magához tért, és visszavette az irányítást!

Tíz perccel a vége előtt a hét a hat elleni játékkal négy góllal vezetett Pásztor István együttese. Ezután a franciák közelebb jöttek, de Nagy Bence góljaival és Borbély Ádám parádés védéseivel a Ferencváros megtartotta a vezetést. Borbély Ádám 40 százalékkal védett, Nagy Bence pedig hét gólig jutott.

A vége 28–25-ös magyar siker, ezzel a Fradi életben tartotta esélyét a továbbjutásra.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
7. FORDULÓ
B-CSOPORT
Ferencvárosi TC–Pays d'Aix Université (francia) 28–25 (15–12)
Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 1000 néző. V: Stark, Stefan (románok)
FTC: BORBÉLY Á. – Bujdosó, Ónodi Jánoskúti 3 (1), TÖRÖK Á. 3, FÜZI 3, Prainer 3, Kovacsics. Csere: J. Mikita, Debreczeni 3, NAGY BENCE 7, Bognár A. 2, Pordán, Imre 4 (2), Bohács. Edző: Pásztor István
PAUC: Romero – Loesch 2 (1), Silva da Borges 2, VERGELY 5, Lagarde 4, Accambray, Ong 2. Csere: PARDIN (kapus), Barthelemy, Ben Ali, CLAIRE 4, Kristjánsson 1, Camarero 1, Labigang 2, Moreira Rodriguez 2. Edző: Thierry Anti
Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–3. 13. p.: 7–4. 19. p.: 9–8. 24. p.: 13–8. 36. p.: 20–16. 34. p.: 17–14. 43. p: 17–18. 51. p.: 24–20. 55. p.: 25–23
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/1