Férfi kézilabda BL: kikapott, de továbbment a Hamburg

2013.03.21. 21:20
Három góllal kikapott a visszavágón, de így is biztosan jutott be a legjobb nyolc közé a Hamburg férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában. A Celje a szlovéniai kilencgólos vereség után ugyan 31–28-re nyert, de Vladan Matics együttese elbúcsúzott a sorozattól.

Az elején úgy tűnt, a Hamburg a biztos előny tudatában sem vette félvállról a visszavágót, míg a sérült Lékai Mátét nélkülöző Celje szeretett volna győzelemmel búcsúzni a sorozattól. Mindezek eredménye egy szoros találkozó lett, amelynek első félidejében nagyrészt a német együttes tudott vezetni, de a szlovénok folyamatosan fel tudtak kapaszkodni. A második félidőben azután fordult a kocka, és a Celje ragadta magához a kezdeményezést, azonban csak a hajrához érve tudott négy góllal elhúzni, amely csak ahhoz volt elég, hogy bebiztosítsa a visszavágón a győzelmet.

FÉRFI KÉZILABDA BL
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
HSV Hamburg (német)–Celje (szlovén) 28–31 (13–12)

Legjobb dobók: Duvnjak 7, Kraus, Lackovic 4-4, ill. Mackovsek 7, Skube, Zvizej 6-6
Továbbjutott: a Hamburg, 60–66-os összesítéssel.