Férfi kézi-vb: Dánia felőrölte Bahreint, Merkovszkiék nem bírtak a horvátokkal

D. S. B.D. S. B.
2023.01.15. 22:08
Mathias Gidsel kilenc gólt szerzett Dánia Bahrein elleni győzelme során (Fotó: AFP)
A végső győzelemre is esélyesnek tartott Dánia középdöntőbe jutott a lengyel, svéd közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság H-csoportjából azt követően, hogy a 2. fordulóban 36–21-re legyőzte Bahreint.

A katowicei E-csoportban Katar és Algéria is első győzelmére hajtott. A találkozót utóbbiak kezdték jobban, s 7–3-ra is elléptek, de a szünetben már előbbiek vezettek, a második játékrészben pedig nem engedték ki előnyüket és 29–24-ra nyertek.

Az F-csoportban Norvégia a vártnál nehezebb első félidő után „csak” négy góllal vezetett Argentína ellen, de a skandináv csapat a fordulás után bedarálta ellenfelét, és simán győzött 32–21-re.

Hasonló forgatókönyvet hozott a malmői H-csoport, hiszen a világbajnokság megnyerésére is esélyesnek tartott dánok a szünetben „csupán” 16–9-re vezettek Bahrein ellen, de a második 30 percben fokozták a tempót, és 36–21-es győzelmet arattak. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a dán Mathias Gidsel volt, aki 12 kísérletből kilenc gólt szerzett.

Horvátország viszont egy pillanatig sem bízta a véletlenre a Budai Farkasok kapusát, a Myrtl Beachen született Merkovszki Pált soraiban tudó Egyesült Államok ellen, már az első félidő után tíz góllal vezetett (20–10), majd 40–22-re nyert. A budaörsi kapus egy félidőnyi játék után öt védést mutatott be.