Férfi kézi-vb: a svédek és a spanyolok is kiütéssel nyertek

D. S. B.D. S. B.
2023.01.16. 22:11
Hampus Wanne tíz gólt szerzett Svédország Uruguay elleni kiütéses győzelme alkalmával (Fotó: AFP)
A társházigazda Svédország kiütéssel győzött Uruguay ellen a C-csoportban, míg a másik rendező Lengyelország nagy küzdelemben győzte le Szaúd-Arábiát a férfi kézilabda-világbajnokságon, ezzel mindkét európai csapat bejutott a középdöntőbe. A továbbjutását már korábban kiharcoló Spanyolország könnyedén verte Iránt.

A krakkói A-csoport záró mérkőzésén csak a négyes végső sorrendje és a középdöntőbe vitt pontok száma volt a kérdés Spanyolország és Irán meccsén, hiszen az európaiak már korábban biztossá tették továbbjutásukat, míg Irán középdöntős szereplése azzal vált biztossá, hogy Montenegró legyőzte Chilét.

Ennek ellenére Jordi Riberáék semmit nem bíztak a véletlenre a közel-keletiek ellen, s már 30 percnyi játék után tíz góllal, 21–11-re vezettek, végül 35–22-re nyertek.

A Telekom Veszprém spanyol kapusa, Rodrigo Corrales nem lépett pályára.

A katowicei B-csoportban az már korábban eldőlt, hogy a kvartettből Franciaország az első, Szlovénia pedig a második helyről jut tovább, így a társrendező lengyelek a becsületükért és a továbbjutásért léptek pályára Szaúd-Arábia ellen. Az ázsiai csapat viszont hasonló célokért küzdött, s ennek megfelelően nagy csatára késztette az európaiakat, akik a szünetben még csak egy góllal, 13–12-re vezettek. A második félidőben viszont 17–16 után egy négygólos szériával meg tudtak lépni a lengyelek és 27–24-es sikerrel jutottak tovább.

A göteborgi C-csoportban a már biztos csoportelső társházigazda svédek tét nélküli mérkőzést játszottak a vb-t az Elnök-kupával folytató Uruguayjal. Jim Gottfridssonék azonban kiszolgálták közönségüket, s már a szünetben 17 góllal vezettek, majd a második játékrészben mindössze négy (!) gólt kapva nyertek 47–12-re.

A svédeknél Eric Johansson 14 lövésből 11, Hampus Wanne 11 lövésből 10 gólt szerzett.

A hazaiak nagy arányú győzelméhez nagyban hozzájárult, hogy kapusuk, Thobias Thulin 31 lövésből 21-et (!) védett és 68 százalékos védési hatékonysággal zárt.

A magyar válogatott első két csoportmérkőzésének megnyerése után gyenge kezdést követően nem tudott zárkózni Portugália ellen és végül 27–20-as vereséget szenvedett – a mérkőzésről ide kattintva olvashat bővebben!