Férfi kézi NB I: simán nyert a Szeged a Cegléd ellen

2022.09.08. 19:53
Gaber (22) remekül védekezett (Fotó: Török János / Délmagyar)
A férfi kézilabda NB I csütörtöki játéknapján a Pick Szeged hazai pályán, magabiztos játékkal – 21–10-es félidő után – 39–25-re legyőzte a Ceglédet, így a második mérkőzésén is nyert és vezeti a bajnoki tabellát.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
PICK SZEGED–HÉP-CEGLÉD 39–25 (21–10)
Szeged, 1170 néző. V: Kiu G., Kiu T.
SZEGED: Mikler – Bombac 2, Tönnesen 3, Gaber, Bánhidi 2, BODÓ 6, Frimmel 4 (1). Csere: Alilovic (kapus), B. Radivojevics 3 (1), Rosta M. 2, BLONZ 7 (1), Garciandia 3, MARTINS 4, Szita 2, Tisza 1, Ludmán. Edző: Juan Carlos Pastor
CEGLÉD: Tamási – Szűcs Balázs 3, Markovics, Juhász K. 2, Spekhardt 3, Kende 1, Szepesi I. Csere: Kránitz (kapus), Tóth M. 1, Bartha, Teleki, Mazák 2, Hajdú 2, KÁLLAI 6, Pásztor Á. 2 (1), Csomor 3. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 8. p.: 6–1. 13. p.: 7–2. 17. p.: 10–4. 21. p.: 14–6. 26. p.: 17–9. 34. p.: 22–12. 38. p.: 23–14. 44. p.: 28–18. 49. p.: 31–18. 53. p.: 34–22. 57. p.: 37–24. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 2/1
Juan Carlos Pastor: – Két részre bontanám ezt a bajnokit, az első félidőben jól működött a csapatunk, ekkor elégedett voltam a játékunkkal. A szünet utáni produkciónk viszont nagyon nem tetszett.
Nagy Károly: – Fizikailag, taktikailag és technikailag magasan fölöttünk áll a Szeged, ennek tudatában igyekeztük elkerülni a csúfos vereséget. Nekünk hasznos volt a mérkőzés, remélem, a Bajnokok Ligája-menetelése előtt a Szeged is profitált ebből a hatvan percből.

1. Szeged 2 2 79–50 +29 4
2. Veszprém 1 1 35–24 +11 2
3. Tatabánya 1 1 32–25 +7 2
4. Csurgó 1 1 28–23 +5 2
5. Gyöngyös 1 1 25–20 +5 2
6. Komló 1 1 34–32 +2 2
7. FTC 0 0–0 0 0
7. Dabas 0 0–0 0 0