Férfi kézi NB I: idegenben győzött a Budakalász

2022.11.04. 23:06
A Budakalász 26–23-ra győzött a Cegléd vendégeként a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

Az újonc Cegléd a szünetben még vezetett, de a második félidőben a vendégcsapat rendezte sorait, és fordított.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
HÉP-CEGLÉD–CYEB BUDAKALÁSZ 23–26 (14–12)
Abony, 250
néző. V: Fekete T, Tóth D.
CEGLÉD: Tamási – Pásztor Á. 4 (3), Markovics 4, Juhász K., Mazák, Kende 4, Szepesi I. 6 (1). Csere: Kránitz, Aleksza (kapusok), Bartha 3, Teleki 2, Kállai, Szűcs Balázs, Csomor. Edző: Nagy Károly
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Kiss B. 5, Juric-Grgic 7 (1), Mihalin, Dávid M., Sinkovits 4, Varjú 4. Csere: Djordjeszki (kapus), Tyiskov, Papp B., Koncz 1, Kovács D. 1, Tóth R. 2 (2), Maracskó 2, Tóth Sz., Vrhovina. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 7. perc:      4–3.      14. p.:      8–4.      18. p.:      10–6.      22. p.:      11–10.      27. p.:      13–12.      36. p.:      16–16.      42. p.:      19–19.      46. p.:      19–21.      48. p.:      20–22.      55. p.:      23–23.      57. p.:      22–25
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3
MESTERMÉRLEG:
Nagy Károly:
– Az irányítónkat és a védőnket is elvesztettük a héten. A nyitott védekezésre próbáltunk összpontosítani, a jobbátlövőjátékunkban sok volt a hiba. A Budakalász magabiztosabbá vált, nekünk előjött a rutintalanságunk, megérdemelten győzött a vendégcsapat.
Csoknyai István: – Mindkét együttes győzelmi eséllyel szállt a ringbe, belső pozíciókban nem éreztük a távolságot, amit a hazaiak jól kihasználtak. Támadásban pontatlanul kézilabdáztunk, viszont a második félidőben feszesebb lett a játékunk, könnyebben lőttünk gólokat.

1. Veszprém 6 6 225–160 +65 12
2. Szeged 7 6 1 250–192 +58 12
3. Tatabánya 7 6 1 211–193 +18 12
4. Balatonfüred 8 4 2 2 230–219 +11 10
5. Csurgó 7 4 1 2 195–187 +8 9
6. FTC 6 4 2 213–181 +32 8
7. Komló 7 3 2 2 204–192 +12 8
8. NEKA 7 3 1 3 185–183 +2 7