Férfi kézi NB I: hat nyeretlen meccs után győzött a Komló, újra kikapott a Csurgó

2021.02.14. 20:42
Az Eger legyőzte a Csurgót (Fotó: Facebook/Komló)
A Komló házigazdaként 29–26-ra legyőzte a Gyöngyöst a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

A Komló ezt megelőzően legutóbb novemberben nyert bajnoki meccset, azóta egy döntetlen mellett ötször kikapott. A mezőny legeredményesebb játékosa a vesztes hevesiek bosnyák balátlövője, Mirko Herceg volt, aki 11 lövésből tíz gólt lőtt.

A Csurgó 27–24-re kikapott Egerben: a somogyiak egy héttel ezelőtt bravúros, 33–33-as döntetlent értek el a Telekom Veszprém ellen, ám utána a Veszprémi KKFT, majd ezúttal az Eger otthonában is kikaptak.

A Veszprémi KKFT – a nyolc gólig jutó Fazekas Gergő vezérletével – magabiztosan győzött Orosházán.

A nyeretlenül sereghajtó Dabas házigazdaként tíz góllal kikapott a Budakalásztól. A szünetben még döntetlen volt az állás, a második félidőben azonban a hazaiak mindössze hat gólt dobtak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

SPORT36-KOMLÓ–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 29–26 (16–12)
Komló, zárt kapuk mögött. Vezette:
Horváth P., Marton B.
KOMLÓ: Granic – Szkokán 1, Oláh T. 1, SZUNAJKO F. 4, Jóga 1, JERKOVIC 5, Hoffmann J. 4. Csere: Djurdjevics (kapus), Balázs S. 1, Takács B. 3 (2), GRÜNFELDER 2, ZOBEC 4 (3), Vaskó 3, Csomor. Edző: Kilvinger Bálint
GYÖNGYÖS: Tóth Mihály – Gábori 4 (2), MARKEZ 3, Vilovszki 1, Gerdán, Duris 1, Németh T. 1. Csere: MERKOVSZKI (kapus), HERCEG 10, Halász L., Ubornyák, Hegedűs M. 1, Papp B. 2, Gráf 3 (3). Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 11. p.: 5–4. 18. p.: 9–9. 27. p.: 15–11. 38. p.: 19–17. 50. p.: 25–20
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/5
Kilvinger Bálint:
– A szívünket-lelkünket kitettük a pályára, de ezt csak így lehet csinálni. Örülök, hogy végre csapatként küzdöttük végig a hatvan percet, amihez jó egyéni teljesítmények társultak.
Konkoly Csaba: – Az első félidős teljesítményünk rányomta bélyegét a mérkőzésre, utána küzdöttünk, de egyenlíteni nem tudtunk. Megismételtük az előző forduló eredményét. Tudomásul kell vennünk, hogy egy mérkőzés két félidőből áll.

SBS-EGER–CSURGÓI KK 27–24 (17–10)
Eger, zárt kapuk mögött. Vezette:
Nagy F., Túróczy J.
EGER: BALOGH T. – LEZÁK 8 (2), Rédei 3, MACHÁC 7, Kiss G., Schmid 3, Tóth R. 1. Csere: Száva 1, Kovács M. 1, Bernatonis 3. Edző: Tóth Edmond
CSURGÓ: Pallag – Gebhardt 1, Krecic 1, Hanusz 7 (2), Szeitl E. 1, Borsos 3, A. Kovacevic 3. Csere: Tatai 1, Füstös Á. (kapusok), Popovics 4, Nagy Sz., Vaszics 2, Kerkovits 1, Vasvári. Edző: Alem Toszkics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 9–4. 18. p.: 11–5. 24. p.: 12–9. 36. p.: 18–13. 42. p.: 20–15. 48. p.: 21–17. 54. p.: 24–21
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Tóth Edmond:
– Hatalmas sikerként könyveljük el ezt a győzelmet. Úgy építettük fel a találkozót, hogy már az első félidőben nyomás alá helyezzük a vendégeket, hogy ne kapjanak pozitív löketet, ami kiválóan sikerült. Ezt a meccset az első harminc percben nyertük meg.
Alem Toszkics: – A Telekom Veszprém elleni bravúros pontszerzést követően olyan irányt vett a csapat, ami megmagyarázhatatlan. Furcsa dolgok történnek, egyik napról a másikra szétesett a gárda.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–VESZPRÉMI KKFT 23–31 (15–18)
Orosháza, zárt kapuk mögött. Vezette:
Bujdosó M., Horváth V.
OROSHÁZA: Özmusul – Pásztor M. 5, Peskov 2, Usal 3, Tóth K. 1, Kancel, Németh L. 4 (3). Csere: Sakic 4, Döme 1, Bella 1, Lele Á. 1, Lászlai 1. Edző: Ratko Djurkovics
VESZPRÉM: BORBÉLY – TÓTH P. 4, Tóth A., Vajda H. 3, FAZEKAS G. 8, ÉLES B. 7 (1), Hári 3. Csere: Miklós G. (kapus), Szeitl L. 1, Kristóf 4, Bugyáki, Tóth Márton, Szmetán P., Seregi 1. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–2. 12. p.: 6–6. 16. p.: 7–9. 23. p.: 11–15. 27. p.: 14–18. 44. p.: 15–26. 53. p.: 20–28. 59. p.: 23–30
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Ratko Djurkovics:
– A második félidőben nem volt támadókedvünk, sok labdát eladtunk. Úgy érzem, hogy nem vagyunk formában, sokat kell még dolgoznunk.
Tombor Csaba: – Fontos mérkőzésre készültünk, amelyen jól játszottunk. Az első félidőben nagyon megszenvedtünk, de a második játékrész első tizenöt percében sikerült eldönteni a pontok sorsát.

DABASI KC VSE–BUDAKALÁSZ KZRT. 17–27 (11–11)
Dabas, zárt kapuk mögött. Vezette:
Felhő, Öcsi
DABAS: HOLLÓ – TÓTH Á. 6 (5), Fekete B. 2, Garajszki, Koller 3, SZÖLLŐSI SZ., Laurinyecz 1. Csere: Podoba (kapus), Váczi M., Zatureczki 1 (1), Antal Sz., Kurucz, Török Á. 2, Hajdú P., Kende 2. Edző: Tomori Győző
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. 2 – Varjú 1, I. Perisics 5, Rotim 3, Radnic 3, KONCZ 6 (1), Holpert 1. Csere: Boros (kapus), Tyiskov 2, Nagy N., Fórizs, Prokop, Kiss B., CERANIC 4, Hrabák, Dávid M. Edző: Csoknyai István
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/1
Tomori Győző:
– Nagyon sok mindent kipróbáltunk ezen a mérkőzésen is, hogy győzni tudjunk. A védekezésünk ezúttal is rendben volt, de támadásban elfogytunk, főleg mentálisan. Ennyi ki nem kényszerített technikai hiba mellett pedig nem lehet mérkőzést nyerni.
Csoknyai István: – Sikerült átmentenünk a jó formánkat erre a mérkőzésre is. A második félidőre ritmust tudtunk váltani, ennek köszönhetően nyertük meg a mérkőzést.

1. Veszprém 14 13 1 504–309 +195 27
2. Szeged 11 9 2 375–282 +93 18
3. FTC 13 8 5 371–348 +23 16
4. Csurgó 14 6 2 6 377–380 –3 14
5. Gyöngyös 13 6 1 6 353–352 +1 13
6. Tatabánya 7 5 1 1 189–174 +15 11
7. Veszprémi KKFT 12 5 7 321–338 –17 10
8. Budakalász 12 4 2 6 319–338 –19 10