B. Á. 2020.11.27 19:33 Frissítve: 2020.11.27 21:03

Férfi kézi NB I: ezúttal is 16 góllal nyert a Telekom Veszprém a városi rivális ellen

A Telekom Veszprém 36–20-ra legyőzte a Veszprémi KKFT-t a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Jahja Omar nyolc gólt szerzett a városi rivális ellen (Fotó: Szabó Miklós)

Legutóbb szeptember elején találkozott egymással a két együttes, akkor a veszprémi fiatalok hiába tartották jól magukat az első félidőben, a végén belelendült David Davis csapata, és végül 16 góllal nyert.

Ezúttal öt percig tartotta a lépést a Veszprémi KKFT, a „nagy testvér” a nyolc találatig jutó Jahja Omar vezérletével már a szünetre hétgólos előnyt harcolt ki, majd a második játékrészben kiütésessé tette a sikert.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–VESZPRÉMI KKFT 36–20 (17–10)
Veszprém Aréna, zárt kapus. Vezette:
Rontó, Szanyi.
Telekom Veszprém: SZÉKELY – Nenadics 1, J. OMAR 8, Moraes 1, Borozan, A. Nilsson 4, MAHÉ 7. Csere: GASPER MARGUC 7 (1), B. Blagotinsek, LAUGE 6, Ligetvári, Tönnesen 1, Markussen 1, Dörnyei, Lukács. Edző: David Davis
Veszprémi KKFT: Borbély – Tóth P., Tóth A. 2, KRISTÓF 3, Vajda 1, FAZEKAS G. 9 (3), Hári 1. Csere: Füleki, Bugyáki, Tóth Márton 1, Seregi 2, Szmetán P., Szeitl L. 1. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3-1. 7. p.: 6-3. 15. p.: 10-5. 21. p.: 12-6. 27. p.: 14-8. 34. p.: 20-11. 45. p.: 28-17. 50. p.: 30-18.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3.
MESTERMÉRLEG:
David Davis:
– Ez egy igazi városi derbi volt. Összességében elégedett vagyok a látottakkal és a végeredménnyel is. A szurkolóinknak azt üzenném, az Aalborg elleni fiaskó egy év után az első vereségünk volt. Igen melodramatikus a helyzet, mert egyébként remekül edzenek a srácok, mindenki odateszi magát és a csapat is jól játszik. Kérem a drukkereket, támogassanak minket, nélkülük nagyon nehéz meccseket nyerni és most nagyon fontos találkozók következnek.
Tombor Csaba: – Köszönjük, hogy a Telekom Veszprém komolyan vett minket. Egy héten belül ez a harmadik komoly mérkőzésünk. Sajnos nem tudtunk felpörögni, nem vagyunk hozzászokva ehhez a szinthez és a sűrű programhoz. Próbáltuk a legjobb arcunkat mutatni, de most ez így sikerült.

Kézilabda MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Metropoliszok esetében is ritka, hogy rövid időn belül két népszerű csapatsport képviselője az egész világ figyelmét kivívó eredményt érjen el, nemhogy egy 246 ezres településnél.