Férfi kézi NB I: a Telekom Veszprém nyerte a városi rangadót

M. B.M. B.
2023.04.01. 18:44
Szoros mérkőzést húzott be a Tatabánya (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
A férfi kézilabda NB I 20. fordulójában a Tatabánya háromgólos győzelmet könyvelhetett el a Budakalász vendégeként. Ezután a veszprémi derbit a toronymagas esélyes Telekom Veszprém nyerte, a Balatonfüred–Csurgó meccs nem hozott döntést, míg a Dabas otthon tartotta a pontokat a Budai Farkasok ellen.

A mérkőzés legelején még a hazaiak irányítottak, de 7–7 után átvette a kezdeményezést a Tatabánya, így a Budakalász többnyire az eredmény után futott. A középmezőnyben tanyázó hazai csapat 18–18-nál is mehetett volna a „visszafordításért”, ehelyett Ancsin Gáborék kapcsoltak magasabb fokozatra, és bedarálták ellenfelüket. A Tatabánya végül 27–24-re nyert, megszakítva hárommeccses vereségsorozatát.

A Telekom Veszprém esély sem adott a városi riválisnak. Momir Ilics együttese a 11 gólos Valjupav vezetésével átgázolt ellenfelén és végül 19 góllal nyerte meg a bakonyi város derbijét. A győztes csapat a megszerzett két ponttal – egyelőre – a tabella élére állt.

Közel járt a meglepetéshez a Budai Farkasok. Az eddig mindössze két pontot gyűjtő együttes a szünetben még két góllal vezetett Dabason, de a Magyar Kupa négyes döntőjében érdekelt hazai csapat összekapta magát és háromgólos győzelmet aratott.

Nem született döntés Balatonfüreden. A felek a mérkőzés teljes egészében fej fej mellett haladtak, ám az utolsó percben megszerezhette volna a győzelmet a hazai gárda – nem így történt, a Csurgó az utolsó pillanatokban gólt szerzett és pontot mentett a Balaton északi partján.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
CYEB-Budakalász–Mol Tatabánya KC 24–27
(12–14)
Budakalász, 450 néző. V: Bóna Sz., Földesi Cs.
BUDAKALÁSZ: DJORDJESZKI – Varjú 2 (1), SINKOVITS 6, DÁVID M. 1, MIHALIN 3, JURIC-GRGIC 7 (1), Kovács D. Csere: Bíró (kapus), KISS B. 2, Maracskó 1, KONCZ 2, Tóth Sz., Zanati, Vrhovina, Berényi, Siklós-Szondi. Edző: Csoknyai István
TATABÁNYA: Székely – Rodríguez P. 4, Ancsin 6, GYŐRI M. 5 (2), VILOVSZKI 3, OBRADOVICS 3, Ugalde 1. Csere: NAGY BENEDEK (kapus), Maras 2 (1), Hornyák B., PERGEL 3, Bodor, Edwards, Bodnár Á., Krancz, Ubornyák. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 17. p.: 7–8. 28. p.: 10–13. 35. p.: 15–15. 46. p.: 18–18. 54. p.: 20–23.
Kiállítások:
8, ill. 4 perc.
Hétméteresek:
2/2, ill. 5/3
Csoknyai István: – Kis túlzással egy sorral játszottuk végig a mérkőzést, a védekezésünk stabil volt és a kapuban kiváló teljesítményt nyújtott Daniel Djordjeszki. Sikerült megállítanunk a kiváló átlövőkkel rendelkező Tatabányát. Az utolsó öt percben belehibáztunk a nyitott védekezés elleni támadójátékba.
Tombor Csaba: – Nagy küzdelemre kényszerített minket a Budakalász. Kiváló védekezés és kapusteljesítmény volt mindkét csapatnál. A különbség a két együttes között annyi volt, hogy a nyitott védekezésünket a végén nehezen tudta feltörni az ellenfél.

Balatonfüredi KSE–Csurgói KK 24–24 (11–11)
Balatonfüred, 500 néző. V: Nagy F., Túróczy.
BALATONFÜRED: ANDÓ – HORNYÁK P. 6 (3), Németh B. 2, SZŰCS BENCE 3, SZRETENOVICS 5, Dénes J., BÓKA 4. Csere: Tóth Mihály (kapus), Varga M. 1, Szmetán M. 3, Ág, Vajda, Brandt. Edző: György László
CSURGÓ: HOLLÓ – Gebhardt, Krecic, Skol, SZEITL E. 4, Herceg, Spruk. Csere: Füstös Á. (kapus), Bazsó 2, KRSZMANCSICS 9 (4), Borsos 1, Tóth Á., Gábor M., Vasvári, Rotim 1, MARKEZ 7. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–1. 12. p.: 2–4. 16. p.: 6–4. 21. p.: 7–7. 26. p.: 10–8. 36. p.: 13–12. 41. p.: 16–14. 49. p.: 21–16. 56. p.: 22–22. 60. p.: 24–23.
10, ill. 10 perc.
6/3, ill. 5/4
György László: – Nagyon nehéz két félidőn vagyunk túl, mert sajnos sok a sérültünk, kevesen vagyunk. A második félidő közepén sikerült öt góllal elhúznunk, de belefáradtunk, és a Csurgó a hajrában kiegyenlített. Így is volt esélyünk a győzelemre, ám sajnos időn túli hétméterest hibáztunk.
Baranyai Norbert: – Nagyon nehéz ellenfél a Füred, itt, a Balatonnál nagyon ritkán tudunk győzni. Ezúttal mindent beleadtunk, jól védekeztünk, és a kapusteljesítmény is kiváló volt. Ötgólos hátrányban sem adtuk föl, és a végjátékban nagyszerűen játszottunk, aminek egy pont lett a jutalma.

Dabas KC–Budai Farkasok-Rév Group 27–24 (12–14)
Dabas, 500
néző. V: Rontó, Szanyi.
DABAS: Pallag – Horvat 5 (2), Fekete B. 3, Szöllősi Sz. 3, Tarabochia 2, KOLLER 6, Laurinyecz 2. Csere: NAGY T. (kapus), GARAJSZKI, Bálint B. 2, Bognár N., Gáspár K., Katona 1, Hutvágner, Ács T. 3. Edző: Tomori Győző
FARKASOK: Nánási – Enomoto 2, SZÉLES 6, Auer, KVASTEK 4, Németh A. 2 (1), NURELDEN 6 (2). Csere: Merkovszki (kapus), Turák, Puskás, Vuleta 2, Szövérdffy, Holdosi, Kovács Á., Nagy Sz. 1, Zennadi 1. Edző: Korsós Ádám
3/2, ill. 4/3
Tomori Győző: – Jól felkészült a Farkasok belőlünk, de mi is sokat hibáztunk, ami megbosszulta magát. Nagyon küzdöttünk, és a végére a jó védekezésünknek köszönhetjük, hogy a fontos két pontot megszereztük.
Korsós Ádám: – Jól kezdtük a mérkőzést, és a védekezésünk is javult az előző találkozókhoz képest, viszont a végén a sok hibát és fegyelmezetlenséget nem tudtuk ellensúlyozni.

Telekom Veszprém–Fejér B.Á.L.-Veszprém 49–30 (26–11)
Veszprém, 1450 néző. V: Kovács T., Mándli.
VESZPRÉM: CORRALES – VAJLUPAV11 (1), ILIC Z. 9, ed-Dera 5, Pesmalbek 5, Lauge 2, Strlek 3. Csere: Cupara 1 (kapus), Lukács P., A. Nilsson 1, LIGETVÁRI 6, ELÍSSON 6. Edző: Momir Ilics
FEJÉR-B.Á.L.: Balogh T. – Tóth P. 2, Ludmán 3, Bugyáki, Gál 3, Éles B. 4, HÁRI 5 (3). Csere: Miklós G. (kapus), Szrnka 2, Stranigg 3, Vetési 2, Machác 2, MOLNÁR B. 4, Fercsik, Szatmári, Csizmadia. Edzők: Danyi Gábor, Éles József
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–5. 10. p.: 12–6. 17. p.: 20–9. 29. p.: 26–11. 36. p.: 30–15. 44. p.: 38–20. 52. p.: 44–25. 58. p.: 48–29.
8, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Momir Ilics: – A Szeged elleni két fantasztikus mérkőzés után azt kértem a játékosaimtól, hogy vegyék komolyan ezt a bajnokit is, amit megtettek. Innentől a Magyar Kupára készülünk.
Danyi Gábor: – Az ellenfél komolyan vette a találkozót, azt hiszem, ez a normális. Mi nem igazán tudtunk a partnerei lenni a házigazdának, inkább részcélokat állítottunk magunk elé, és valójában azoknak sem tudtunk teljes egészében megfelelni.

1. Veszprém 20 19 1 793–569 +224 39
2. Szeged 20 19 1 725–558 +167 38
3. Tatabánya 20 13 1 6 616–557 +59 27
4. FTC 19 11 1 7 638–600 +38 23
5. Balatonfüred 20 10 3 7 562–541 +21 23
6. Csurgó 20 10 3 7 550–547 +3 23
7. NEKA 19 8 3 8 510–518 –8 19
8. Budakalász 20 8 3 9 540–587 –47 19