Férfi kézi NB I: a szünetig szoros volt, majd simán nyert a Veszprém

2022.12.17. 17:33
Ahogyan arra számítani lehetett, magabiztosan nyert a Veszprém (Fotó: Penovác Károly PK Veszprém Megyei Napló)
A Telekom Veszprém 44–35-re legyőzte a tabella utolsó előtti helyén álló Ceglédet a férfi kézi NB I szombati játéknapján, míg aZ OTP Bank-PICK Szeged 32–24-re nyert a Komló ellen.

Az első félidőben tudta tartani a lépést jóval esélyesebb ellenfelével szemben a Cegléd, a szünetben mindössze négy gól volt közte (20–16), majd a második félidő elején sem tudott ellépni a Telekom Veszprém, de a meccs hajráját már nem bírták a ceglédiek – 44–35 lett a vége.

A korábbi veszprémi Dzsamali Iman eddig parádézik a Ceglédben, s bár ezt a meccset rosszul kezdte (6 lövésből 1 gól), végül 10 góllal zárt, ezzel a teljes mezőny legeredményesebbje volt. A bakonyiaknál négyen is legalább hat gólt szereztek.

Szoros mérkőzést vívott Budaörsön az újonc Budai Farkasokkal a NEKA. A vendég balatonbogláriak korán elléptek két-három góllal, de ennél nagyobb különbséget nem tudtak kialakítani. Sótonyi László együttese ugyanakkor végig vezetett és végül 31–28-ra győzött, így a budaörsiek továbbra is pont nélkül állnak a tabella utolsó helyén.

A feszült, két hazai piros lapot hozó mérkőzésnek vélhetően lesz utóélete a fegyelmi bizottságnál, hiszen a találkozó hajrájában el kellett küldeni a zsűriasztal mögül a hazai klubelnök mellett a kiállított játékosokat, akik hevesen reklamáltak.

Ezt követően a Budakalász és a Gyöngyös vívott egymással egy rendkívül szoros, kiélezett meccset, amit 15–15-ös félidő után végül előbbiek nyertek meg 31–30-ra. A Fejér-B.Á.L. Veszprém a félidőben még csak egy pontos hátrányban volt a Csurgóval szemben, végül 32–27-re kikapott.

A Szeged nem játszott egyszerű meccset a Komló otthonában, utóbbi csak néggyel volt lemaradva a félidőben, majd kettőre is visszajött a második félidőben, a végén azonban nyolc lett közte: 32–24. A szegedieknél Bánhidi Bence és Rosta Miklós egyaránt 7 lövésből 6 gólt szerzett.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

TELEKOM VESZPRÉM–HÉP-CEGLÉD 44–35
(20–16)
Veszprém Aréna, 1000 néző.
VESZPRÉM: Cupara – GASPER MARGUC 7 (1), Ilic Z. 2, ED-DERA 7, A. NILSSON 6, Nenadics 2, Strlek 2. Csere: Corrales, Mikler K. (kapusok), Pesmalbek 2, Sipos 1, Lauge 1, ELÍSSON 6, Mahé 3, VAJLUPAU 4, Lukács P. 1. Edző: Momir Ilics
CEGLÉD: Tamási – Szűcs Balázs 3, Juhász K. 1, Teleki 2, BARTHA 4, Csomor, DZSAMALI 10. Csere: Kránitz, Aleksza (kapusok), MAZÁK 4, KÁLLAI 5, Markovics 3, Szepesi I. 1, Panghy 1, Farkas B. 1. Edző: Nagy Károly
V:
Sándor Gy., Szabó B. Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–0. 14. p.: 12–6. 27. p.: 17–14. 36. p.: 24–20. 40. p.: 30–23. 44. p.: 33–23. 54. p.: 40–29. 58. p.: 43–33. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 0/0
Gulyás Péter (másodedző): – Nehéz az utolsó fordulóra plusz motivációt találni. Ez látszott a meccsen, voltak gyenge periódusaink. Elismerésem Mikler Krisztián második félidei teljesítményéhez.
Nagy Károly: – Nem vagyunk egy súlycsoportban, úgy készültünk, hogy ne legyen megalázó a vereség. Próbáltuk a saját játékunkat játszani, néhány dolgot gyakorolni, több-kevesebb sikerrel. Nem volt nagy a tempó, így tudtuk tartani. Összességében elégedett vagyok a mérkőzéssel, nagy élmény egy ilyen csapat ellen pályára lépni.

SPORT36 KOMLÓ–OTP BANK PICK SZEGED 24–32 (13–17)
Komló, 1000 néző. V: Kovács T., Mándli.
KOMLÓ: Granic – Urbán 2, Szuharev 3, Szunajko F. 2, Szöllősi O., Jerkovic 3, Hoffmann 1. Csere: PÁSZTOR I. (kapus), Csányi 1, Bazsa 3, TAKÁCS B. 5, Grünfelder 2, Orbán, Vaskó 1, Melnyicsuk 1 (1), Varga Sz. Edző: Kilvinger Bálint
SZEGED: MIKLER – Bombac 1, Tönnesen, Gaber 1, BÁNHIDI 6, Bodó 1, Blonz 2 (1). Csere: B. RADIVOJEVICS 4, Garciandía 3, ROSTA M. 6, Frimmel 2, MACKOVSEK 4, Martins 2, Tisza, Molnár R. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–6. 22. p.: 7–13. 24. p.: 10–13. 39. p. 16–21. 51. p.: 21–28. Kiállítások: 12, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Kilvinger Bálint: – Jó lehetőség volt a fiataloknak, éltek a lehetőséggel, szép megoldások születtek. Vállalható az eredmény, most végre jön egy kis pihenő.
Juan Carlos Pastor: – Az első félidőben eldőlhetett volna a mérkőzés, de sokszor hibáztunk és jól védtek a komlói kapusok. A második félidőt szokás szerint rosszul kezdtük, de utána kinyílt az olló.

BUDAI FARKASOK-RÉV GROU–HSA NEKA 28–31 (12–13)
Budaörs, 450 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
BUDAI FARKASOK: MERKOVSZKI – Kecskeméti T. 1, ENOMOTO 7, Vuleta 1, KVASTEK 5, Nagy Sz. 4, Nurelden 2. Csere: Rédai, Auer 1, Németh A. 4 (1), Szövérdffy, Valler 2, Holdosi 1. Edző: Koi Endre
NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 2 (1), Dely 3, SZTRAKA 4 (1), PAPP T. 7, Fekete D. 1, Sisa 1. Csere: Palasics (kapus), Tárnoki, Krakovszki B. 3 (2), Ács P. 2, Karai 1, TEMESVÁRI 3, Szilágyi Benjámin 1 (1), Dobi 2, Kovács T. 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 13. p.: 4–7. 17. p.: 8–9. 23. p.: 10–10. 25. p.: 10–13. 36. p.: 15–17. 42. p.: 17–20. 46. p.: 20–21. 55. p.: 23–26
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 10/7
Koi Endre: – Nagyon sok jó periódusunk volt ezen a küzdős, hajtós mérkőzésen, melybe mindkét csapat sokat energiát tett bele és nagyon jó játékot mutattunk a mérkőzés bizonyos részleteiben, de az az egy-egy hiba kritikus szituációkban megakadályozta, hogy feljöjjünk döntetlenre vagy megfordítsuk az állást. A végén már futottunk az eredmény után, megpróbáltunk mindent, ezért lett három közte.
Sótonyi László: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de a tabella alapján hoznunk kellett és azt gondolom, épp ez volt benne a nehézség. Fiatal csapatom jól megoldotta a feladatot és az egész őszre büszkék lehetünk, előreléptünk, stabilak vagyunk és szeretnénk ugyanígy dolgozni a továbbiakban is.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–CSURGÓI KK 27–32 (16–17)
Veszprém, 500 néző. V: Rontó, Szanyi.
VESZPRÉM: Balogh T. – Szmetán P. 3, Ludmán, STRANIGG 4, Szrnka 2, Éles B. 7, Molnár B. 1. Csere: Miklós G. (kapus), PULAY 5 (2), Bugyáki, VETÉSI 4, Seregi, Preszter, Fercsik 1, Szatmári B. Edző: Konkoly Csaba
CSURGÓ: HOLLÓ – Gebhardt 3, KRECIC 7, KRSZMANCSICS 5, Rotim 2, Gábor M. 2, SPRUK 5. Csere: Füstös Á. (kapus), MARKEZ 4 (1), Bazsó 1, Herceg 1, Skol, Borsos, Szeitl E. 1, Tóth Á., Vasvári 1. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 3. perc:
3–1. 10. p.: 7–7. 19. p.: 13–13. 28. p.: 16–17. 40. p.: 17–22. 51. p.: 20–28. 58. p.: 25–32. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/1
Konkoly Csaba: – Extra pontokat szerettünk volna szerezni a mérkőzésen, az első félidőben ennek megfelelően versenyben is voltunk, aztán elfogytunk. A kapusuk rendre túljárt a játékosaim eszén, több technikai hibát is elkövettünk, ami összességében megpecsételte a sorsunkat. Pozitívum, hogy tízgólos különbségnél sem adtuk fel. Bízunk egy jobb tavaszi folytatásban.
Baranyai Norbert: – Hajtós, pörgős hatvan percre számítottunk, mégis belealudtunk a találkozó elejébe, sok lerohanásgólt kaptunk. Örülök annak, hogy a második félidőre sikerült rendezni a sorainkat, jól védekeztünk, ami megalapozta a két csapat közötti különbséget. A végén magabiztos győzelmet arattunk.

CYEB BUDAKALÁSZ–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 31–30 (15–15)
Budakalász, 250 néző. V: Hargitai, Markó.
BUDAKALÁSZ: DJORDJESZKI – Varjú 5 (5), Sinkovits 2, KISS B. 3, MIHALIN 5, JURIC-GRGIC 4, Kovács D. 2. Csere: BÍRÓ (kapus), Tyiskov 2, Dávid, Maracskó, KONCZ 5, Tóth R., Papp B. 3, Vrhovina. Edző: Csoknyai István
GYÖNGYÖS: Bartucz – Gábori 1, SCHÄFFER 5, Potisk 1, Jóga 1, Halász 2, VARSANDÁN M. 8 (2). Csere: Tomic (kapus), Nkousa, Bura 2, Hegedűs M. 1, LAKOSY 4, SCHMID 5, Gerdán, Gráf, Menyhárt. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 9. perc:
5–2. 17. p.: 8–8. 26. p.: 12–14. 38. p.: 20–18. 44. p.: 21–23. 54. p.: 29–27. Kiállítások: 16, ill. 20 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 4/2
Csoknyai István: – Jól kezdtük a mérkőzést, aztán érthetetlen módon megtorpantunk. Sok hibát követtünk el támadásban, csikorgott-nyikorgott a védekezésünk, ezt az időszakot jól használta ki a Gyöngyös. A második félidőben rengeteget voltunk emberhátrányban, a két átlövőnket elveszítettük, de volt tartása a csapatnak és vesztes helyzetből is fordítani tudtunk.
Bíró Balázs: – Lett volna esélyünk nyerni, főleg a második félidő közepén törhettük volna meg a Budakalászt. Rengeteg sanszunk volt, de nem vagyunk még képesek ilyen hőfokú mérkőzéseket nyerni. Azon fogunk dolgozni, hogy a következő félévben meg tudjuk ugrani ezeket a lépcsőfokokat.