Férfi kézi NB I: a Szeged lesimázta a Vác elleni bajnokit

2017.02.28. 19:28
A Szeged komolyan vette a Vác elleni bajnokit (Fotó: Szabó Miklós - archiv)
A K&H férfi kézilabda liga 18. fordulójában a Mol-Pick Szeged remek második félidei játékkal 39–19 megverte a Vácot.

Nem kezdett rosszul a Vác, a 11. percben még 5–5 állt az eredményjelzőn, a Szeged viszont innentől begyújtotta a rakétákat, így alig négy perccel később már négy góllal vezetett (10–6), a szünetre pedig ötgólos előnyt dolgozott ki (17–12).

A fordulást követően a hazaiak minden kétséget eloszlattak a győztes fél kilétét illetően: a 38. percben született meg a második félidő első váci gólja, míg a Szeged addig hétszer is betalált (24–13). Ebben a periódusban lényegében el is dőlt a találkozó, csak a különbség volt a kérdés, Juan Carlos Pastor fiai végül 39–19 nyertek.

A Szegedben rengeteg védéssel és egy góllal mutatkozott be a Marin Sego sérülése miatt igazolt kapus, Urh Kastelic, a legeredményesebb játékos pedig a 10 gólt szerző Bodó Richárd volt.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
18. FORDULÓ

MOL PICK SZEGED–VÁCI KSE 39–19 (17–12)
Szeged, 800
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
SZEGED: KASTELIC 1 – SOSTARIC 6 (1), Goncalves, Bánhidi 2, Kälmann 2, BODÓ 10, Obranovic 1. Csere: Sierra (kapus), Balogh Zs. 5 (1), P. Rodríguez 3 (1), SZUNAJKO 4, Zubai Sz. 1, Skube 4 (4), Blazevic, Buntic. Edző: Carlos Pastor
VÁC: Vitáris – Vasics, Sztanojevics 3, Lendvay 2, Topic 3, Koller 2, Popovics 2 (2). Csere: Drisszi (kapus), Tyiskov 1, Ménfői 2 (2), Csicsikalo 3, Czene 1. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 8. p.: 3–3. 13. p.: 7–5. 26. p.: 13–9. 37. p.: 23–12. 50. p.: 32–18
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 4/4
Carlos Pastor:
– Negyvennyolc órával a kielcei Bajnokok Ligája-mérkőzésünk után elégedett vagyok csapatom teljesítményével. Reménykedünk, hogy Denis Buntic sérülése nem súlyos.
Gúnya Péter: – Egy félidőn át tartottuk a lépést, de nekünk a hozzánk hasonló tudású csapatok ellen kell bizonyítani.