Férfi kézi NB I: a Komló pontot csent Balatonfüreden

2016.09.30. 20:35
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság 4. fordulójában a Komló pontot csent Balatonfüreden. A Tatabánya és a Cegléd is négy-négy góllal nyert otthon, előbbi a Vác, a ceglédiek az Eger ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ

BALATONFÜREDI KSE–SPORT 36-KOMLÓ 27–27 (13–12)
Balatonfüred, 500
néző. V: Bíró, Kiss O.
BALATONFÜRED: Farkas – Gábori 2, Kasparek 4, GYŐRI 10 (3), KEMÉNY 4, Zdolik, Varsandán 4 (2). Cs: Rózsavölgyi (kapus), Gerdán, Németh B. 1, Petrovszki, Kancel, Nemes, Debreczeni 2, Vasvári, Szemjonov. Edző: Csoknyai István
KOMLÓ: SELYMES – Gephardt 1, Kékesi 2, Trkulja 4, Nagy Z., JERKOVIC 7, MARKOVICS 5 (3). Cs: Granic (kapus), Bujtár, Szögi 2, Marcsek, SZÖLLŐSI B. 5, Szunajko, Sebestyén, Wéber 1, Pethő. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–2. 11. p.: 5–5. 19. p.: 10–7. 22. p.: 10–10. 27. p.: 12–10. 33. p.: 14–14. 39. p.: 19–15. 46. p.: 22-18. 50. p.: 22–22. 55. p.: 25–23. 58. p.: 25–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3
Csoknyai István:
– A hajráig uraltuk a mérkőzést, de a végén örülnünk kellett az egy pontnak. Több játékosunk mélyen a tudása alatt játszott.
Kilvinger Bálint: – Sok hibával játszottunk, de az emberhátrányoknál sem adtuk fel. Nagyot küzdve, bravúrral szereztünk pontot.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–VÁCI KSE 25–21 (13–12)
Tatabánya, 900
néző. V: Búza, Cseszregi
TATABÁNYA: Tóth M. – Pásztor Á., Leimeter 1, JUHÁSZ Á. 4, Ilyés 3, VRANJES 6, Dénes. Cs: SZÉKELY M. (kapus), Sipos A., Harsányi 1, Bozsovics 1, Vujovics 3 (3), SZÖLLŐSI SZ. 3, Szöllősi B. 3. Edző: Vladan Matics
VÁC: DRISSZI – Vasics, Csicsikalo 1, Topic 2, KOLLER 6, LENDVAY 4, Popovics 2 (1). Cs: Vitáris, Ulicsinyi (kapusok), Tyiskov, BARTÓK D. 4, Pavlovics, Törteli, Munkácsi, Ménfői, Császár F. 2. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 14. p.: 5–8. 22. p.: 9–9. 28. p.: 12–12. 37. p.: 16–14. 45. p.: 19–16. 53. p.: 22–18
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Vladan Matics:
– Jobb egy izzadságos győzelem, mint egy szép vereség. Tudtuk, hogy nehéz lesz, miközben bőven van gondunk. A szélről nagyon hiányoznak a sérültjeink, nem tudtunk könnyű gólokat lőni.
Zsiga Gyula: – Két ellentétes félidő. Az elsőben szellemesen, hatékonyan támadtunk és védekeztünk, a folytatásban sajnos nem. Többet éreztem a meccsben.

CEGLÉDI KKSE–EGER 24–20 (13–9)
Cegléd, 500
néző. V: Bonifert, Halmai
CEGLÉD: PALLAG – Lászlai 3, BORSOS 2, GRBOVICS 7 (3), BÍRÓ 1, Perisics 6 (1), Gidai 2. Cs: BŐSZ (kapus), Lepsényi, Tóth N., Szabó 1, Andjelics 2, Hódi, Megyeri. Edző: Nagy Károly
EGER: STOCHL – Dutra 3 (1), Petro 2, Kiss G., Bajorhegyi, Radosevics, Lezák 1. Cs: Repóth (kapus), Szabó P. 2, Kocsis, PADLA 6 (1), Dobó 5, Menyhárt, Szűcs, Vancsics 1, Antl. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–0. 8. p.: 3–2. 18. p.: 9–3. 24. p.: 12—6. 36. p.: 15–12. 43. p.: 15–14. 49. p.: 17–16. 55. p.: 20–19
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG:
Nagy Károly:
– Taktikusan kezdtünk, jól játszottunk, majd érthetetlenül megtört a lendületünk. Egy-két kulcsjátékosunk nem találta a ritmust, majd a második félidőben taktikai változtatással tudtunk nyerni.
Tóth Edmond: – Sajnálom, hogy negyedórát megint aludtunk a meccs elején, amivel hatalmas előnyt adtunk ellenfelünknek. Azután jól küzdöttünk, visszajöttünk a meccsbe, de nem volt erőnk fordítani. FÉRFI KÉZILABDA NB I