Férfi kézi El: 82 gólos meccset vesztített el az FTC a Valur ellen

R. P.R. P.
2022.10.25. 22:25
Lékai Máté (jobbra) kilenc gólt szerzett (Fotó: fradi.hu)
A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában a Balatonfüredi KSE – a Veszprém Arénában – 30–25-re kikapott a Granollerstől. A Fejér B.Á.L.-Veszprém súlyos, 46–30-as vereséget szenvedett Göppingenben, és az FTC is nulla ponttal távozott a Reykjavíkból, mert 43–39-re kikapott a Valurtól.

A füredieknek nem volt esélyük a győzelemre. Az első góljukat hat és fél perc elteltével szerezték meg, de ekkorra már öttel ment a spanyol csapat. A szünetben három találat volt a különbség, és a második félidőben ez tovább nőtt. A végére kiengedett a vendégcsapat, de így is öttel nyert, 30–25-re.

A Granollers legjobbját, Pol Valerát nem lehetett tartani, 14 találatnál állt meg. A Balatonfüred legeredményesebbje Sztefan Szretenovics volt öt góllal.

A története első európia kupameccsét játszó Fejér B.Á.L.-Veszprém sem reménykedhetett túl sokáig a Göppingen elleni összecsapáson. A gólokban gazdag csatában a német együttes kiütéssel, 46–30-ra győzött. Kresimir Kozina kilenc gólt dobott, a veszprémieknél Éles Benedek nyolc találatot ért el.

A játéknapon a Ferencváros is pályára lépett, és az első, nemzetközi csoportkörös meccsén rendkívül gólzáporos csatát vívott a Valur Reykjavíkkal. A zöld-fehérek korán nagy hátrányba kerültek, és bár a második félidőben kemény munkával csökkenteni tudták a különbséget, az izlandiak ügyeltek rá, hogy a győzelmük ne forogjon veszélyben. Nem a kapusok meccse volt, hiszen összesen 82 gólt láthatott a közönség – a Valur nyert 43–39-re. A mezőny legeredményesebbje Lékai Máté volt kilenc góllal.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
C-CSOPORT

Balatonfüredi KSE–Fraikin BM Granollers (spanyol) 25–30 (12–15)
Veszprém, 400 néző. Vezette: Boricsics, Markovics (szerbek)
BALATONFÜRED: Andó – HORNYÁK P. 4, Németh B., Szöllősi B. 2 (1), Vajda 1, Malinovic 1, Bóka 3. Csere: Tóth Mihály (kapus), Kemény 1, Szretenovics 5, Varga M., SZMETÁN M. 4 (2), Gosztovics 3, Dénes J., Szűcs Bence 1, Brandt. Edző: György László
GRANOLLERS: LUAN DA ROSA – Franco, YUSUF 4, Rey 1, Amigó, A. GARCÍA 6, A. Martínez 3. Csere: Torriani, Gurri 1, Romero 1, VALERA 14 (6), De Sande, Domingo, Roca. Edző: Antonio Rama
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–5. 11. p.: 4–7. 17. p.: 6–9. 21. p.: 7–12. 26. p.: 10–14. 35. p.: 13–19. 40. p.: 15–23. 46. p.: 18–25. 52. p.: 20–29. 57. p.: 23–30
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/6
György László:
– Sajnos mindkét félidőt nagyon rosszul kezdtük, ez meghatározta a mérkőzés kimenetelét, míg a spanyolok támadójátéka jobb és fegyelmezettebb volt. Örülök, hogy csapatom összekapta magát, de megérdemelt a vendéggyőzelem. Sokkal hatékonyabban kell támadnunk felállt fal ellen, növelnünk kell a sebességet.
Antonio Rama: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, és gyors támadásokból ötgólos előnyt szereztünk. Mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni, forgattam a csapatot. Jól védekeztünk, és nagy lendülettel, jó ütemben kézilabdáztunk. Megérdemelt a győzelmünk.

A-CSOPORT
Frisch Auf Göppingen (német)–Fejér B.Á.L.-Veszprém 46–30 (23–18)
Göppingen, 1500 néző. Vezette: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
GÖPPINGEN: Rebmann – GOLLER 4, D. Schmidt 4, KOZINA 9, DUARTE 4, Kneule 2, HERMANN 6. Csere: Sego (kapus), Ellebaek 1, Schiller 3 (1), B. Blagotinsek 2, MALUS 6, Neudeck 4, Andersen 1. Edző: Hartmut Mayerhoffer
FEJÉR-B.Á.L.: Miklós G. – Szmetán P. 2, Kristóf M., ÉLES B. 8, Bugyáki 3, STRANIGG 5, MOLNÁR B. 6 (1). Csere: Balogh T. (kapus), Szrnka 1, Vetési 4, Hári, Preszter, Szatmári 1, Fercsik, Éles Zs. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 7. perc: 7–3. 12. p.: 11–7. 21. p.: 16–15. 26. p.: 19–17. 36. p.: 28–19. 43. p.: 33–22. 50. p.: 37–25. 55. p.: 41–28. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1

B-CSOPORT
Valur Reykjavík (izlandi)–Ferencvárosi TC 43–39
(22–15)
Reykjavik, 785 néző. Vezette: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák)
VALUR: Gustavsson – I. Stefánsson 4, MAGNUSSON 7, BALDURSSON 8, Júliusson, Hostert 4, VALENCIA 5. Csere: Sakai (kapus), B. ÓSKARSSON 7 (3), A. ÓSKARSSON 7, Pálsson, V. Stefánsson 1. Edző: Bjarni Óskarsson
FTC:
Borbély A. – Bujdosó 4, Balogh Zs. 4 (4), LÉKAI 9, DEBRECZENI 5, Nagy B. 4, Kovacsics 3. Csere: Győri K. (kapus), BOGMÁR A. 6, Mikita, Csörgő 1, Prainer 2, Füzi, Bohács 1. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–6. 10. p.: 9–6. 17. p.: 14–11. 25. p.: 14–11. 33. p.: 25–15. 37. p.: 27–21. 41. p: 30–25. 46. p.: 35–28. 50. p.: 36–31. 56. p.: 40–34.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4