Férfi kézi EHF-kupa: a Tatabánya is három góllal nyert

MTI MTIMTI MTI
2019.11.17. 16:45
Győri Mátyás háromszor talált be az ukránoknak (Fotó: tatabanyahandball.com)
A Csurgó és a Balatonfüred után a Tatabánya is háromgólos győzelmet aratott hazai pályán a férfi kézilabda EHF-kupában a selejtező 3. fordulójának első mérkőzésén: Vladan Matics együttese 27–24-re nyert a ZTR Zaporizzsja ellen.

A hazaiak keretéből Ancsin Gábor, Juhász Ádám és Pásztor Ákos hiányzott sérülés miatt.

Lendületes, pontos játékkal kezdett a Tatabánya, amely a montenegrói Milos Vujovics vezérletével a 9. percben már 6–2-re vezetett. Ezt követően csaknem hat percig nem találtak be a házigazdák, ezt kihasználva az ukránok egyenlítettek, sőt öt perccel a szünet előtt már két találattal vezettek (9–11). A hektikus első félidő végén egy góllal ismét a Tatabánya állt jobban, mivel védekezésben és támadásban is összeszedte magát a hajrában.

A második felvonást ragyogóan kezdték a házigazdák, Balogh Zsolt irányításával 6–1-es sorozatot produkáltak. Az újabb fordulatra ezúttal sem kellett sokat várni, a 42. perc után ismét a ZTR Zaporizzsja akarata érvényesült, és egy 5–1-es szériával felzárkózott. A magyar csapat sikere a hajrában sem forgott veszélyben, de a megnyugtató különbségű siker elmaradt.

A mezőny legeredményesebb játékosa Milos Vujovics volt hét góllal, Balogh Zsolt hatszor talált be.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
1. MÉRKŐZÉS

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–ZTR ZAPORIZZSJA (ukrán) 27–24 (13–12)
Tatabánya,
850 néző. Vezette: Szekulics, Jovandics (szerbek)
TATABÁNYA: BARTUCZ – VUJOVICS 7 (3), Komogorov 1, VRANJES 4, Győri 2, BALOGH ZS. 6 (1), Hornyák P. 3. Csere: Borbély Á. (kapus), ILYÉS, SIPOS A., Szász A., Borzas, BOZSOVICS 4, Dénes J., Ernei. Edző: Vladan Matics
ZAPORIZZSJA: VEREMCSUK – AKIMENKO 5, GANCSEV 1, TILTE 6 (1), ILCSENKO 5, Sztrelnikov, Artemenko 2. Csere: Derevjankin (kapus), Zalevszkij 2 (1), Scserbak 1, Burzak 2, Konsztantinov. Edző: Vitalij Andronov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 10. p.: 6–3. 15. p.: 6–6. 24. p.: 9–11. 35. p.: 16–13. 42. p.: 19–14. 47. p.: 20–19. 55. p.: 24–22
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Vladan Matics:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. Készültünk a gyors lerohanásokra is, de a nagyon jó, lendületes és modern kézilabdát játszó ellenféllel szemben nem egyszerű feladat, hogy védekezésben két embert cserélj. Aggódom Vladimir Vranjes térde miatt, aki sérülését követően visszaállt, de szerintem csak az adrenalin vitte előre. Emellett Balogh Zsolti is húzta a végén már a fájós lábát. Remélem, hogy a második meccsre is lesz elegendő emberem.
Vitalij Andronov: – Az elején ránk ijesztett a Tatabánya. Az időkérés jókor jött és a cserék is jól szálltak be a meccsbe. Ahogy számítottam, minden a visszavágón dőlhet el.