Svéd válogatott szélsővel erősít nyáron a Győri Audi ETO KC

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.12.30. 16:18
Nathalie Hagman nyáron csatlakozik az ETO keretéhez (gyorietokc.hu)
A Győri Audi ETO KC 1+1 éves szerződést kötött a svéd Nathalie Hagmannal, aki nyáron csatlakozik a kézilabdacsapat keretéhez.

A svéd válogatott szélső Nathalie Hagman a román élvonalbeli SCM Ramnicu Valcea gárdájából érkezik Győrbe 2025 nyarán – közölte honlapján a klub, amely korábban szerződést hosszabbított mindkét jelenlegi jobbszélsőjével, Győri-Lukács Viktóriával és Emilie Hovdennel is.

„Rutinos,tapasztalt jobbszélsővel erősítjük meg keretünket a jövő évtől kezdve. Nathalie Hagmant senkinek sem kell bemutatni, hiszen évek óta szerepel megbízhatóan a nemzetközi klub- és válogatott versenyeken egyaránt. Harcossága és rutinja sokat jelenthet nekünk a jövőben. Megismerve őt, remek személyiség, aki mindent megtesz csapatáért. Szeretettel várjuk a közös munkát, 1+1 éves szerződést írtunk alá közösen” – nyilatkozta Endrődi Péter, a Győri ETO Kft. ügyvezetője.

„Jól ismerem az ETO csapatát, hiszen évek óta a női kézilabdázás legjobb egyesülete. Ha Győrből hívnak, nem sokáig kell gondolkodni a válaszon. Többször játszottam ellenfélként Győrben, kíváncsian várom, hogy majd zöld-fehérben szerepelhessek jövőre a remek szurkolók előtt. Minden rajtam múlót megteszek majd, hogy a csapat sikeréhez hozzájáruljak. A klub maximalizmusa egyáltalán nem teher számomra, ilyen közegben szeretek kézilabdázni” – mondta Nathalie Hagman.

A svéd jobbszélső Nathalie Hagman 33 éves, a Nantes csapatának csődjét követően igazolt a román Ramnicu Valcea gárdájához. Nevelőegyesülete, a BK Söder után a Skuru és a Lugi csapataiban szerepelt, majd a dán Holstebro és a Nyköbing játékosa volt. A román CSM Bukarest csapatánál eltöltött két szezonját követően egy évre visszatért Dániába, az Odense csapatához, majd 2020-ban igazolt át a Nantes gárdájához. 2015-ben EHF-kupát, 2016-ban KEK-et nyert a Holstebro színeiben, 2021-ben pedig a Nantes-tal végzett az Európa-liga élén. 2017-ben megnyerte a dán bajnokságot a Nyköbinggel, majd 2018-ban aranyérmes lett a román bajnokságban. A svéd válogatott tagjaként 2010-ben Európa-bajnoki ezüst-, 2014-ben pedig bronzérmet nyert. 2016-ban az olimpia álomcsapatának tagja volt.

Mint a klub honlapja fogalmaz, a csapat kerete még nem végleges, a közeljövőben újabb bejelentések várhatóak.

 

Legfrissebb hírek

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
4 órája

Női kézilabda NB I: Jensen áttörése várat magára, Adzsics nem tett csodát

Kézilabda
23 órája

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
Tegnap, 15:06

Klasszis jobbszélsőt szerződtetett a Budaörs női kézilabdacsapata

Kézilabda
2026.06.19. 19:10

Már a magyar nyelvvel próbálkozik az FTC dán átlövője – videó

Kézilabda
2026.06.18. 16:56

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17
Ezek is érdekelhetik