Férfi kézi NB I: megszenvedett, de nyert Budakalászon a Szeged, 40-et lőtt az FTC-nek a Veszprém

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.13. 18:34
A vártnál nehezebben, de Mario Sostaric vezérletével győzött Budakalászon a Szeged (Fotó: Dömötör Csaba)
Közel állt hozzá, de nem tudott meglepetést okozni hazai pályán a CYEB-Budakalász az OTP Bank-Pick Szeged ellen a férfi kézilabda NB I 26. fordulójában, a Tisza-partiak a vártnál jóval nehezebben, de Mario Sostaric vezérletével begyűjtötték a két pontot. Az FTC-Green Collect vendégeként pályára lépő Telekom Veszprém esélyeshez méltóan nyert a Népligetben. A játéknap így is tartogatott meglepetést, a Gyöngyös ugyanis Tatabányán győzött.

A vendég szegediek finoman fogalmazva sem kezdték jól a mérkőzést, a Josip Juric-Grgic vezette Pest vármegyeiek ugyanis a 13. percben 12–5-re vezettek, s csak ekkor kapta el a fonalat a vendégcsapat, amely egy 11–1-es rohammal fordított és lépett meg.

Úgy tűnt, Mario Sostaricék megtörik vendéglátójukat, hiszen már öttel is vezettek, de Csoknyai Istvánék nagy energiát mozgósítva izgalmassá tették a hajrát és egy gólra zárkóztak, az egyenlítés pedig már nem jött össze, a Szeged ugyan a vártnál nehezebben, de a 35–33-as győzelemmel begyűjtötte a két pontot Budakalászon.

A mérkőzés legjobbja a vendégek szlovénból lett horvát szélsője, Mario Sostaric volt, aki 14 gólt szerzett.

A nap rangadóján a tabella negyedik helyén álló FTC-Green Collect nem tudta igazán megnehezíteni az éllovas Telekom Veszprém dolgát, hiszen a bakonyiak már a 13. percben 9–2-re vezettek. Bár a fővárosi zöld-fehéreknek voltak jobb periódusaik, amikor közelebb tudtak kerülni, de végül Momir Ilics csapata esélyeshez méltóan nyert 40–31-re.

Ami a Budakalásznak nem jött össze otthon, az sikerült idegenben a Gyöngyösnek, ugyanis a tabella nyolcadik helyén álló Heves vármegyeiek a harmadik helyezett Tatabányától hozták el mind a két pontot. Dragan Djukics csapata úgy kapott ki hazai pályán három góllal, hogy az első félidőt uralta, ám a vendégek nem szakadtak le, a térfélcsere után pedig átvették az irányítást és végül 34–31-re nyertek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
26. forduló
CYEB-Budakalász–OTP Bank-Pick Szeged 33–35 (17–21)
Budakalász, 350 néző. V: Bóna, Földesi.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú 2, Sinkovits 1, KISS B. 5, MIHALIN 7, JURIC-GRGIC 7 (1), KOVÁCS D. 4.
Csere: Tóth M.(kapus), Varga M. 2, Tyiskov 3, Dávid M., Raniszavljevics, Halász 1, Berényi, Szakács, Papp B. 1.
Edző: Csoknyai István
SZEGED: Mikler R. – SOSTARIC 14 (2), Stepancic 2, Gaber 1, Mackovsek 1, FRIMMEL 3, Bombac.
Csere: Nagy M. (kapus), Bodó 1, MARTINS 7, Jelinic 1, Szita 1, Kalaras 1, Garciandia 3, Fekete G., Szilágyi Benjámin.
Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–2. 13. p.: 12–5. 21. p.: 13–13. 37. p.: 22–23. 47. p.: 25–28. 56. p.: 31–32.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2
Csoknyai István: – Csalódott vagyok, ami érdekes, hiszen Szeged elleni meccs után ritkán nyilatkozom úgy, hogy benne volt a pontszerzés, bánt, hogy kikaptunk. A hullámvölgy az első félidő második részében következett be, a Szeged lépésről lépésre csökkentette a különbséget és átvette a vezetést. A második félidőben már csak üldözni tudtuk, de a végjátékban talán benne volt, hogy pontot szerezzünk.
Kárpáti Krisztián: – Nagyon nagy küzdelemre késztetett bennünket a Budakalász, az első negyedórában sokkolt minket, amikor hétgólos hátrányba kerültünk. Fásultan érkeztünk, nehezen vettük fel a ritmust, de a frissítésekkel és a védekezésváltással meg tudtuk fordítani a meccset. A második félidőben újra visszajöttek a mérkőzésbe a hazaiak, széttördelték a játékunkat. Ki-ki meccset játszottunk, a végén bárki megszerezhette volna a győzelmet.

FTC-Green Collect–Telekom Veszprém 31–40 (16–20)
Elek Gyula Aréna, 1000 néző. V: Bócz, Wiedemann.
FTC: Győri K. 1 – Csörgő 1, Pordán 2, Debreczeni 1, BOGNÁR A. 5, NAGY BENCE 9, KOVACSICS P. 4.
Csere: Borbély (kapus), Imre B. 1, Balogh Zs. 2, J. Mikita 2 (1), Bujdosó 3, Szepesi.
Edző: Pásztor István
VESZPRÉM: Corrales – GASPER MARGUC 6 (1), J. Omar 4 (2), FABREGAS 5, Casado 3, el-Dera 3, DESCAT 4.
Csere: Jensen (kapus), Pesmalbek 1, Mahé, SANDELL 6, Koszorotov 3, Ligetvári, A. Nilsson 3, Végh B., Bőti 2.
Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–6. 14. p.: 3–10. 24. p.: 11–14. 42. p.: 22–28. 51. p.: 27–34.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/3
Pásztor István: – A védekezés taktikájában voltak ugyan hibák, de egy ennyire jó csapat ellen ez benne van a játékban. Ki fogunk ugyan egészülni fiatalokkal, de igazából ez a tizenhárom játékos játssza végig a hátralévő mérkőzéseket, amelyeken eldől, hogy sikeresek leszünk-e, vagy a negyedik helyért is meg kell küzdenünk.
Momir Ilics: – Tisztelem az FTC-t, hogy ennyire tartalékosan is becsülettel helytállt, a csapatommal gyakoroltunk néhány játékelemet, készülünk a hátralévő feladatokra.

Mol Tatabánya KC–HE-DO B.Braun Gyöngyös 31–34 (15–15)
Tatabánya, 1877 néző. V: Hargitai, Makó.
TATABÁNYA: Székely – ENOMOTO 8 (3), Ancsin 5, Juhász Á. 4, Topic 3, Pergel 2, Ugalde 2.
Csere: Bartucz (kapus), Maras, Dissinger 3, Eklemovic, Rodríguez P. 1, Vilovszki, Vajda H. 2, Krakovszki B. 1.
Edző: Dragan Djukics
GYÖNGYÖS: TOMICS – Lakosy 4 (1), UBORNYÁK 5, Schmid 1, HEGEDŰS M. 5, BODOR 5, VARSANDÁN M. 5 (1).
Csere: Podoba (kapus), Jaros 4, Edwards, Gráf 4, Jóga 1.
Edző: Bíró Balázs
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2
Dragan Djukics: – Ha egy harmadik helyért küzdő csapat 19 gólt kap a második félidőben, akkor annak el kell gondolkoznia azon, mi csúszott ennyire félre.
Bíró Balázs: – A védekezésünk stabilitását próbáltuk végig megtartani, ez elengedhetetlen volt ahhoz, hogy a második félidőben kellemesnek mondható három-négygólos előnyben tudjunk játszani.