
Babos Ágnes sportolóként (Fotó: NS Archív)
Egy nappal 76. születésnapját követően elhunyt Fleckné Babos Ágnes világbajnok kézilabdázó.
A család és a Vasas csütörtöki tájékoztatása szerint szerda éjjel, hosszan tartó súlyos betegség után hunyt el a klub örökös bajnoka.
Babos Ágnes 108-szor szerepelt a válogatottban, amellyel 1965-ben lett világbajnok, majd hat évvel később vb-bronzérmet nyert. Az átlövő pályafutása jelentős részét az angyalföldi klubban töltötte, amellyel 1966 és 1976 között négy bajnoki címet és négy Magyar Kupa-elsőséget szerzett. Játékos-pályafutásának befejezése után a budapesti Tanárképző Főiskola testnevelési tanszékén dolgozott, 1990 és 1996 között a magyar női kézilabda-válogatott másodedzője volt, amely a harmadik helyen végzett az atlantai olimpián.
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek
Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54
Ezek is érdekelhetik





