Férfi kézi EHF-kupa: a Tatabánya legyőzte a Koldingot!

2017.03.04. 16:33
A Grundfos Tatabánya 28–26-ra győzött Győrben a dán Kolding ellen a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörében.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–KIF KOLDING (dán) 28–26 (13–12)
Győr, 1800
néző. V: Kuz, Zsoba (ukránok)
TATABÁNYA: Székely M. – Leimeter, Grigoras 8, Sipos A. 1, Ilyés 5, V. Vranjes 1, Vujovics 4 (1). Csere: Tóth M. (kapus), Szöllősi B. 1, Juhász Á. 1, Dénes, Bozsovics 6, Szöllősi Sz. 1, Pásztor Á. Edző: Vladan Matics
KOLDING: Hvidt – Rocha, Igropulo 8 (4), Viudes, Mindegía 6, Stenmalm 2, Peschardt 4. Csere: Cleverly (kapus), Augustinussen, Kristiansen 1, Spellerberg 2, Björnshauge 2, Robledo 1, Jörgensen. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 10. p.: 4–3. 16. p.: 7–5. 27. p.: 11–10. 32. p.: 15–12. 37. p.: 16–16. 49. p.: 21–19. 55. p.: 25–21
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/1, ill. 4/4
Vladan Matics:
– Ez a győzelem a szív diadala volt. A hozzáállással és a védekezéssel nem volt gondunk. Támadásban viszont rengeteg ziccert és hétméterest hibáztunk.
Carlos Ortega: – Szoros meccs volt, bár végig a Tatabánya vezetett. Ennek ellenére egy pillanatra sem adtuk fel. Sőt, volt két-három olyan labdánk, amelyekkel fordíthattunk volna.

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Magdeburg (német) 22–38 (12–16)FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
Győr, 1800

Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Magdeburg (német) 22–38 (12–16)

Ismerős arcok tűntek fel a vendégcsapatnál a győri Audi Arénában, hiszen a vezetőedző Carlos Ortega nem olyan rég még a Veszprémet irányította, Niko Mindegía és Antonio García Robledo a Szegedet erősítette, Kasper Hvidtet, Konsztantyin Igropulót vagy Bo Spellerberget pedig nem kell bemutatni a kézilabda-rajongóknak.

A Tatabánya nem ijedt meg a nagy nevektől – Hvidtet leszámítva –, és bár az elején több ziccert is elhibázott, elsősorban Demis Grigoras gólerős játékának köszönhetően 13–12-es előnnyel vonulhatott szünetre.

A román játékos két újabb találatával a második félidő elején már 15–12-re vezettek a tatabányaiak, de a 41 évesen is jól védő Hvidttel továbbra is meggyűlt a bajuk, az első négy hétméteresükből csak egyet értékesítettek.

Ez is belefért, mert a védekezés nagyszerűen működött, a hajrában pedig a montenegrói Milos Bozovics vette hátára támadásban Vladan Matics csapatát, amely 28–26-os győzelme után továbbjutó helyen áll a C-csoportban.