Női kézi MK: Erdősi remekelt, a Siófoké a bronzérem

2014.04.26. 13:31
A Siófok szerezte meg a bronzérmet a női kézilabda Magyar Kupában, miután a 3. helyért kiírt mérkőzésen 32–21-re nyert a Veszprém ellen Dabason.

Az első félidő közepén a sérülésektől tizedelt veszprémiek többször eladták a labdát, amit a Siófok kihasznált, és hat góllal ellépett (11–5). Róth Kálmán csapata ezt követően eredményesebb védekezésével csökkenteni tudta a hátrányát, 13–10-es állással vonultak szünetre a felek.

A fordulás után megint elhúzott a Siófok, amelyben Erdősi Ildikó válogatott formában kézilabdázott, a fiatal balszélső szinte nem tudott hibázni, 13 gólig jutott. A vége 32–21 lett a Balaton-parti csapatnak, amely először szerzett érmet a Magyar Kupában.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, DABAS
A 3. HELYÉRT
SIÓFOK KC - GALERIUS FÜRDŐ - VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK 32–21 (13–10)
Dabas, 1000
néző. Vezette: B.Pech, Vágvölgyi
SIÓFOK: PASTROVICS – Lukács 2, Szamoránsky A. 1, Németh Cs., Deáki 1, Léránt 5 (3), ERDŐSI 13. Csere: Futaki (kapus), DAJKA 3, Szalai 4, Szabadfi 2, Termány 1(1). Edző: Golovin Vlagyimir
VESZPRÉM: Szemerey – Hajtai 6 (1), Kurucz 4, TÓTH G. 6 (3), Takács Bianka 2, Horváth D. 2, Pelczéder. Csere: Pásztor (kapus) Kokas, Gulyás 1, Kiskartali. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 12. p: 3–3. 22. p: 11–5. 28. p: 11–9. 36. p: 17–11. 50. p: 26–16
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Golovin Vlamigyir:
– Örülünk a győzelemnek, de tudtuk jól, hogy ez a Veszprém több sebből vérzik. Voltak időszakok, amikor elhittük, hogy megnyertük a mérkőzést, de az ellenfelünk többször is visszajött a meccsbe.
Róth Kálmán: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz a sok sérültünk miatt, illetve, mert a Siófok egy jó csapat, ezt be is bizonyították. A jobbik csapat nyert, bár voltak olyan játékosok, akik legutóbb ifiben játszottak hatvan percet, valamint praxisom során még nem fordult elő velem olyan, hogy egy félidőt védett lövés nélkül hozzunk le.