Férfi kézilabda NB I: 28 gól különbséggel nyert Tatán az MKB

2007.10.31. 20:11
Nem tudott komoly ellenállást kifejteni a Tatai Honvéd Atlétikai Club férfi kézilabdacsapata a 15-szörös bajnok, Bajnokok Ligája-résztvevő, 2007-es ezüstérmes MKB Veszprémmel szemben a férfi kézilabda NB I 10. fordulójában, a B csoportban. A vendégek 19-6-os félidő után 43-15-ös győzelmet arattak.
Gál Gyula, a Veszprém válogatott beállósa kilenc gólig jutott Tatabányán
Mirkó István

A Tata egyébként is amatőr alapokon működő csapata sérülés miatt nélkülözte az irányító Kiss Istvánt, illetve a jobbátlövő Zeck Krisztiánt, ezért a vendéglátók még azt a szintet sem tudták hozni, amelyet Mocsai Lajos, a veszprémiek trénere várt a mérkőzés előtt.

Noha az MKB együttese az elmúlt két hétben nem játszott mérkőzést, és a válogatott meccsek miatt sokszor foghíjas edzéseket vezényelt a mesteredző, a sokszoros bajnokcsapat játékosai összecsiszolt együttes látszatát keltették.

A jövő szombati Gummersbach elleni BL-csoportmeccsre készülő együttes nem holmi sörmeccsnek vette ezt a találkozót, így Mocsai Lajos mindkét sora (az első és a második félidőben két különböző felállásban játszott a Veszprém), szinte száz százalékon teljesített.

A tataiakat leginkább csak az lelkesítette, hogy a Veszprém ellátogatott ideiglenes otthonukba és szomorúan csak annyit tudtak megjegyezni: az ilyen vereségeket csakis úgy lehet elviselni, ha a THAC játékosai szinte teljesen ingyen, a sportág szeretetéért és egymás tisztelete miatt játszanak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

10. FORDULÓ, B CSOPORT:
TATAI HAC – MKB VESZPRÉM 15–43 (6–19)
Tatabánya, 500 néző. V: Kisfalvi, Péli
TATAI HAC: Czérna – Kuzma 2 (1), Becker, Bodnár 2, KRANCZ 3, Kőhalmi 1, Kiss Zs. 1. Cs: Gazda-Pusztai (kapus), Bognár I. 1, Györke, Zeck M. 2, Lengyel M. 2, Nagy Z. 1. Edző: Basky Péter.
MKB VESZPRÉM: PERICS – GULYÁS 6, Cozma 5, Ilyés 1, Lusnyikov, Sesum 3, IVÁNCSIK G. 5 (1). Cs: TATAI (kapus), GÁL 9, Perez 2, Vujin 6, Pásztor 4, Eklemovics 2. Edző: Mocsai Lajos.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 1–5. 13. p.: 2–8. 23. p.: 4–14. 38. p.: 8–25. 46. p.: 10–33. 53. p.: 12–38.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1

Basky Péter: – Büszkék vagyunk arra, hogy vendégül láthattuk a Veszprém csapatát.
Mocsai Lajos: – Hatalmas különbség van a két csapat között, igyekeztem mindkét félidőt egy-egy külön sorral játszatni, és ami igazán pozitívum, hogy játékosaim becsülettel végig küzdötték a mérkőzést.