Kettős magyar siker a kecskeméti kézilabdatorna első napján

2007.08.29. 20:08
A magyar férfi kézilabda-válogatott jól kezdte a Pannon-kupát, ugyanis Kecskeméten legyőzte Algéria legjobbjait tizenöt gólos különbséggel. A beugró "B" együttes is diadalmaskodott, ők Kínát verték négy találattal.

Az algériaiak indították az első támadást, de hibáztak, akárcsak a túloldalon Gulyás, aki a kapufát találta el. Másfél perc játék után született az első gól, Yahia küldte a labdát a magyar kapuba.

A magyar válogatott a harmadik percben egyenlített, Nagy Kornél a jobbátlövő helyéről talált be az algériaiak kapujába.

Sok volt a hiba mindkét oldalon, sorra maradtak ki a helyzetek. A magyar csapat az első négy percben például háromszor is eltalálta a kapufát.

Öt perc játék után végre sikerült a mieinknek megszereznie a vezetést, ismét Nagy Kornél volt eredményes. Hátul Mikler bravúrt bravúrra halmozott, szinte megbabonázta az afrikaiakat.

A magyar együttes a folytatásban végre elkezdte kihasználni helyzeteit, és a 14. percben már négy gól volt az előnye (6-2). Főleg Gál Gyula javult fel, aki mindhárom lehetőségét kihasználta, a 20. percben pimaszul, a háta mögül dobta el a labdát a kapus mellett.

A félidő végére tovább nőtt a magyar csapat előnye, 17-9-es eredménnyel fordultak az együttesek.

A második játékrészt már pörgősebben kezdték a mieink, három magyar gól után csak az ötödik percben örülhettek találatnak a vendégek (20-10).

A folytatásban is fölényben maradt a magyar csapat, a félidő közepére már tizenhárom gól volt az előny. Gulyás Péter villogott ebben a periódusban, ötöt is szerzett szünet után. De jól játszott az újonc Halász Máté is.

Grebenár az utolsó pillanatokban még labdát szerzett, majd bevágta az algériai kapuba a labdát, és ezzel beállította a 37-22-es végeredményt. Csütörtök délután 18 órakor a Kínát négy góllal megverő, az ukrán csapat visszalépése miatt beugró magyar B válogatott ellen lép pályára a Skaliczki-csapat.

PANNON-KUPA

MAGYARORSZÁG A - ALGÉRIA 37–22 (17–9)
Kecskemét, 500 néző. V: Kaschütz, Reisinger (osztrákok)
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Gulyás 5, Nagy K. 3, GÁL 3, HERBERT, Ilyés 3, Iváncsik G. 2. Cs: Liszkai (kapus), HALÁSZ 4, Iváncsik T. 2, PUTICS 7, OLÁH 6 (1), Grebenár 1, Zubai 1.
ALGÉRIA: Feligha – Lajady 3 (2), Beriha 3, YAHIA 5 (2), Hamed, CHEHBOUR A. 4 (2), Cheibour R. Cs: Snouci, Rabir (kapusok), Ourdas, Merad 1, Boudrali 2, OULMANE 4, Zouaoui, Berkouss,
Az eremdény alakulása: 6. p.: 2–1. 11. p.: 4–2. 17. p.: 8–4. 20. p.: 10–5. 25.p.: 14–6. 33. p.: 19–9. 38. p.: 23–13. 44. p.: 28–15. 51.p..: 32–17. 56. p.: 34–21.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 8/6