Grini: remek a magyar csapat

Vágólapra másolva!
2004.12.19. 21:39
Címkék
A budapesti éremcsatákban a sportág csillagainak garmadáját láthatta a közönség, a kézilabda közelmúltjának egyik legnagyobb sztárja, a 33 éves Kjerstin Grini azonban immár csak a pálya széléről követte az eseményeket.
A norvégok hajdani világklasszis balátlövője (olimpiai bronzérmes, világbajnok, Európa-bajnok) hazája egyik tévécsatornájának kommentálta az Európa-bajnokság találkozóit és persze az utolsó nap összecsapásait is.
Az utóbbi évtized talán leghiresebb norvég mezőnyjátékosa (a kapuban Cecilie Leganger vált a sportág legendájává) Hadelnd városából származik, igazolt versenyzőként a Jaren, a Lunnel, a Baekkelagets, a Toten, a Tertnes Bergen és az Ikast (dán) játékosa volt. A norvég válogatottban 1987-ben debütált, és 204-szer öltötte magára hazája címeres mezét. Aktív pályafutását tavaly fejezte be, de a sportágtól továbbra sem szakadt el. A civilben számítógépekkel és kibernetikával foglalkozó Grini a norvég válogatott és mindenkori klubcsapata vezéregyénisége volt a pályán és azon kívül is. A kézilabdát sorozatos sérülései és térdműtétjei miatt volt kénytelen befejezni.
- A kézilabda volt az élete. Mivel tudta helyettesíteni, miután abbahagyta? - kérdeztük Kjerstin Grinit.
- Nem szakadtam el teljesen a sportágtól - válaszolta a Nemzeti Sportnak -, mert az edzősködéssel is megpróbálkoztam, jelenleg pedig szakkommentátorként dolgozom. Dániában volt egy utánpótláscsapatom, de ma már nem ülök a kispadon. Ez persze nem azt jelenti, hogy a jövőben ne vállalnék edzői megbízatást, de egyelőre nem gondolkodom a trénerkedésen. A műtött térdem miatt a szabadidős sportok között is válogatnom kell.
- Annyira tönkrement a térde?
- Óvom a lábamat, amennyire csak tudom, de leginkább a túlterhelés lenne rá veszélyes. Az orvosok megengedték, hogy kerékpározzam, ám ezt nem igazán kedvelem. A golfozás viszont az egyik nagy szenvedélyem, és hasonlóan vagyok a hódeszkázással is, ami persze csak akkor veszélytelen, ha az ember jól választja meg a lejtőt. Szóval a hódeszkával óvatosan kell bánnom.

Kjerstin Grini: Nagyon erôs kerettel szerepelt a magyar csapat (Fotó: Czagány Balázs)
Kjerstin Grini: Nagyon erôs kerettel szerepelt a magyar csapat (Fotó: Czagány Balázs)
Kjerstin Grini: Nagyon erôs kerettel szerepelt a magyar csapat (Fotó: Czagány Balázs)
- Mi a véleménye az Európa-bajnokság küzdelmeiről?
- A csoportmérkőzésektől kezdve nagyon sok remek mérkőzést láttam, és persze Norvégia összes találkozóját közvetítettem. Valamennyi közül a magyarok elleni csata volt a legjobb és legmeglepőbb, amelyben nem véletlenül nyertünk ekkora különbséggel.
- A többi válogatottról milyen képet alkotott?
- Az elődöntőben és korábban a dánok ellen látott kisiklása ellenére nagyon erős kerettel szerepelt a kontinensviadalon a magyar csapat, amelyben a világhírű vezéregyéniségek mellett kitűnő játékosok sokasága lépett pályára. A hazai közönség végül mégsem lehetett felhőtlenül boldog, mert a magyarok túlságosan erős ellenfélbe botlottak az elődöntőben. Nekem rendkívül kellemes meglepetés Dánia sikersorozata, mert szinte átalakított csapattal érkezett a fináléba. Úgy látom, nagyon szép jövő állhat az új dán együttes előtt.
- Az oroszok, akárcsak a norvégok, nem voltak ott Athénban.
- Az Európa-bajnokság ezért az oroszoknak is lehetőség volt a bizonyításra. A jövő évi világbajnokság házigazdáiként ki is tettek magukért.
- Megmarad a tévékommentátori munkánál?
- Egyelőre tetszik, de nem ez a hivatásom. Nagyon élveztem a munkát, amely nem is volt nehéz, hiszen Norvégia aranyérmes lett Budapesten.
- Egyetért Marit Breivik edzővel abban, hogy újra észak-európai korszak köszönt be a női kézilabdába?
- Az olimpia utáni Európa-bajnokságokon többnyire nem meglepő, ha kísérleteznek az edzők, de ez most a dánoknak és a norvégoknak nagyszerűen sikerült. Ez a két együttes immár negyedszer vívott Európa-bajnoki döntőt. Ehhez nem is kell kommentár…
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik