Vuelta: az olimpiai bajnok Roglic nyerte a nyitó időfutamot

MTI/R. P.MTI/R. P.
2021.08.14. 21:27
Roglic győzelemmel kezdett (Fotó: Getty Images)
Primoz Roglic nyerte meg a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny nyitó szakaszát.

Mintegy 34 fokban vágtak neki az első kerékpárosok a szombat délutáni burgosi rövid időfutamnak, tették ezt az idén 800 éves Santa María-székesegyház kapujából. A leggyorsabbnak a spanyol körverseny elmúlt két kiírásának győztese, az utolsóként elrajtoló szlovén Roglic bizonyult, aki ebben a versenyszámban magabiztosan szerezte meg az aranyérmet a tokiói olimpián. Roglic pályafutása hatodik szakaszsikerét aratta a Vueltán.

Másodikként a spanyol Alex Aranburu, harmadikként a 2015-ös Tour de Hongrie budapesti befutóján győztes szlovén Jan Tratnik zárta az egyenkéntit.

Roglic az összetettért folyó harcban előzetesen legnagyobb riválisának számító kolumbiai Egan Bernalnak 27 másodpercet adott a 7.1 kilométeres távon.

Vasárnap a Caleruega és Burgos közötti 166.7 kilométeres szakasszal folytatódik a 76. Vuelta a Espana. A 3417 kilométer össztávú viadal szeptember 5-én Santiago de Compostelában, a híres Szent Jakab-zarándokút (ismert nevén El Camino) záró állomásán ér véget.