Kajak-kenu: Hadvina Dóra győzelemmel tért vissza

2023.05.06. 16:44
Hidvégi fölényes győzelmet aratott (Fotó: Facebook/MKKSZ)
Férfi kajak egyes 1000 méteren Hidvégi Hunor, 200-on Birkás Balázs, női kajak kettes 500-on pedig a Hadvina Dóra, Rendessy Eszter duó nyert a kajak-kenusok idei első válogatóversenyének szombati versenynapján, a Szeged melletti Maty-éren.

A királyszámban az olimpiai, világbajnoki és Európa-bajnoki címvédő Kopasz Bálint végül mégsem állt rajthoz – ő és a Tokióban mögötte ezüstérmes Varga Ádám már biztos indulója a jövő heti, ugyancsak szegedi világkupának –, távollétében fiatalok csatáztak az első helyért a délutáni döntőben. Az ifjúsági világbajnok Hidvégi a táv második felében lépett el riválisaitól és fölényes győzelmet aratott.

A sprinttávon a hazai klub rutinos kajakosa, Birkás Balázs diadalmaskodott a Vasas két versenyzője, Kovács Márk és Keresztes Kristóf előtt.

A női kajakosok számára csak tájékoztató a hétvégi viadal, számukra két hét múlva, Szolnokon rendezik az első válogatót. Szombaton az olimpiai páros szám döntőjét bonyolították le, amelyet magabiztosan nyert a Hadvina Dóra, Rendessy Eszter szolnoki-újpesti kettős. Hadvina ˜– Bodonyi Dóra néven – tagja volt a Tokióban aranyérmes négyesnek, a tavalyi szezont azonban kihagyta gyermeke születése miatt, és most tért vissza.