Kajak-kenu: Kökény célja a világbajnoki cím Dombival

Vágólapra másolva!
2012.12.24. 09:31
Olimpiai bajnoki cím, diadalmámor, kimondhatatlan érzések, megfoghatatlan pillanat. Ezt élte át Kökény Roland és Dombi Rudolf augusztusban a londoni olimpián, amelyen a K–2 1000 méteres versenyszámban aranyérmet nyertek. Az év végén a sportújságírók szavazatai alapján ők nyerték el az Év legjobb csapata címet is – a duó az mkksz.hu-nak arról beszélt, miként tudják összefoglalni a 2012-es esztendőt.

„Megváltozott az életem. Gyökeresen – nyilatkozta Kökény Roland. – Vas Pista gondolatával élve kajakozóból kajakos lettem. Erre vágytam gyerekkorom óta, ezért küzdöttem éveken át, és bár mindvégig tudtam, hogy én kajakos vagyok, a pályám végén jött el a pillanat, hogy ezt megmutathattam. Sok időbe telt, de most itt vagyok. Itt vagyok egy életművel, ami nagyon megnyugtató, és amelyre nagyon büszke vagyok. Már csak egy vágyam van, szeretnék Rudival világbajnoki címet szerezni. Ez az én fogadalmam 2013-ra.”Kökény Roland. – Vas Pista gondolatával élve kajakozóból kajakos lettem. Erre vágytam gyerekkorom óta, ezért küzdöttem éveken át, és bár mindvégig tudtam, hogy én kajakos vagyok, a pályám végén jött el a pillanat, hogy ezt megmutathattam. Sok időbe telt, de most itt vagyok. Itt vagyok egy életművel, ami nagyon megnyugtató, és amelyre nagyon büszke vagyok. Már csak egy vágyam van, szeretnék Rudival világbajnoki címet szerezni. Ez az én fogadalmam 2013-ra.”

„A csúcsra értünk. Elértünk valamit, amit már senki sem vehet el tőlünk, és amit azok nélkül az emberek nélkül, akik körülvettek bennünket, nem tudtuk volna megcsinálni – tette hozzá Dombi Rudolf. – A sikerünk egyik kulcsa, hogy megbízható emberekkel voltunk körülvéve, és minden pozitív érzést, cselekedetet, figyelmet köszönünk nekik. A jövőre nézve nincs fogadalmam. Az eddigi komoly elveim szerint megyek továbbra is az utamon, és bízom benne, hogy erőfeszítéseinket ismét siker koronázza. Boldog vagyok, hogy az Év legjobb csapata címmel zárhattuk ezt az évet. Hogy miért mi lettünk a legjobbak? Azt hiszem, az emberek látják, hogy Roli rendes gyerek, és egy kicsit én is hasonlítok rá. Köszönjük a bizalmat.”

Legfrissebb hírek

Schmidt Gábor maradhat az elnök

Kajak-kenu
2024.09.27. 06:41

Szombaton ismét Tisza-tó-átevezés és -átúszás lesz Abádszalókon

Úszás
2024.08.20. 10:05

A PÁRIZSI OLIMPIA ADATBANKJA – KAJAK-KENU (SPRINT ÉS SZLALOM)

Párizs 2024
2024.07.16. 17:04

Hüttner Csabának még meg kell hoznia néhány nehéz döntést

Kajak-kenu
2024.06.18. 09:01

Kajak-kenu: sztárokkal teletűzdelt betétfutam a sportoló nemzetért

Kajak-kenu
2024.05.10. 17:24

Kajak-kenu: visszavonult Csay Renáta, minden idők legeredményesebb maratoni kajakosa

Kajak-kenu
2023.12.20. 22:01

Amikor mások elfáradtak, ő belehúzott – nyolcvanéves az olimpiai bajnok Hesz Mihály

Egyéb egyéni
2023.12.15. 11:03

Párizs: Csipes Tamara újabb olimpiai dobogóra vágyik

Kajak-kenu
2023.12.11. 11:01
Ezek is érdekelhetik