Szlovák hokiliga: kikapott a DVTK Poprádon, távolodik a playoff

2021.01.24. 19:53
A szlovák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság vasárnapi játéknapján a DVTK Jegesmedvék a 6. percben már 2–0-ra vezetett a HK Poprad otthonában, a találkozót mégis a hazaiak nyerték meg 5–3-ra, ezzel a DVTK immár sorozatban négy vereségnél jár, ráadásul a legutóbbi 11 bajnokijából csupán egyet tudott megnyerni.

Remekül kezdtek a vendégek, gyorsan kétgólos előnyre tettek szert, ám a második találatot követően 55 másodperc múlva szépített a szlovák gárda. Matej Palocko a 23. percben beütötte saját maga és csapat második gólját, aztán a játékrész derekán emberelőnyben már a hazaiak vezettek, és a különbség tovább nőtt a fordulás előtt. Ebben a húsz percben 19–2 volt a kapura lövési mutató a Poprád javára.

A záró játékrészben a hátvéd Wehrs Kevin másodszor is eredményes volt, ám a szlovákok ismét 55 másodperc múlva visszaállították a kétgólos előnyüket.

A DVTK december 22-én ugyan nyerni tudott Poprádon, de azóta 11 mérkőzésen csak egyszer diadalmaskodott, 10-szer viszont kikapott. A sorozatban négy vereség, valamint a Besztercebánya vasárnapi sikere azt jelenti, hogy a 29 pontos miskolciak lecsúsztak a 11., már nem rájátszást érő helyre, míg a Banská Bystrica 31 pontjával feljött a tizedik pozícióba.

Majoross Gergely vezetőedző csapata, a Nové Zámky (Érsekújvár) súlyos, 8–0-s vereséget szenvedett a vendég Trencíntől (Trencsén). A január 12-én kinevezett trénernek ez volt a negyedik találkozója, és együttese – amely 36 pontjával a kilencedik helyen áll – mindig vesztesen hagyta el a jeget.