Osztrák hokiliga: nem jött be a Fehérvár húzása, kikapott a Salzburgtól

R. P.R. P.
2023.01.06. 21:44
A Fehérvár kétgólos vereséget szenvedett (Fotó: Dömötör Csaba)
Az osztrák jégkorongliga alapszakaszának pénteki játéknapján a Hydro Fehérvár AV 19 3–1-re kikapott hazai pályán a Red Bull Salzburgtól.

Mario Huber nem sokkal az első harmad vége előtt szerezte meg a vezetést a Salzburgnak, ezt Bartalis István egyenlítette ki a második játékrész közepén.

Hosszú ideig gólcsend következett, és csak szűk négy perccel a vége előtt zörgött újra a háló, sajnos pont a hazai – Peter Schneider talált be.

A hajrában a fehérváriak kapus nélkül támadtak az újabb egyenlítésért, de nem jött össze. Sőt, a salzburgiak kihasználták az üres kapus helyzetet, és egy másodperccel a vége előtt Benjamin Nissner révén beállították a 3–1-es végeredményt.

A Fehérvár 33 mérkőzés után 15 győzelemmel és 18 vereséggel várja a vasárnapi folytatást a Bolzano ellen.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–RED BULL SALZBURG (osztrák) 1–3 (0–1, 1–0, 0–2)
Székesfehérvár, 2613
néző. V: Smetana (cseh), Siegel (osztrák), Durmis, Jedlicka (szlovákok)
FEHÉRVÁR: O. ROY – Stipsicz, H. Nilsson / Fournier, T. Campbell / Horváth M., Szabó Dániel / Csollák, Ambrus G. – Leclerc, Hári J., Kuralt / Sarauer, Findlay, Petan / Erdély Cs., BARTALIS I. 1, TERBÓCS (1) / Vértes, Németh K., Mihály Ákos. Edző: Kevin Constantine
SALZBURG: Tolvanen – Robertson, Lewington / MacWilliam, Genoway / Stapelfeldt, Schreier – Harnisch, NISSNER 1 (1), M. Huber 1 / N. Meyer Wukovits, P. SCHNEIDER 1 / P. Huber, Baltram, Thaler / Wurzer, Maier, Steffler. Edző: Matt McIlvane
Kapura lövések: 32–35
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 2/0
Kevin Constantine:
– A két emberelőnyös gólunkból egyet érvénytelenítettek. Nem az én tisztem a bíráskodás, de a mi megítélésünk szerint szabályos találatot vettek el tőlünk. Végül a speciális játékhelyzetben kapott két gól jelentette a különbséget.
Matt McIlvane: – Tudtuk, hogy jól kell teljesítenünk emberhátrányban, szerencsére minden várakozásunkat felülmúltuk a két szerzett góllal. Kemény csatát láthattunk, de helytálltunk, és a Fehérvár összes kérdésére volt válaszunk.

További eredmények: Linz (osztrák)–Asiago (olasz) 5–3, Vienna (osztrák)–Klagenfurt (osztrák) 4–1, Olimpija Ljubljana (szlovén)–Vorarlberg (osztrák) 0–4, Bozen (olasz)–Innsbruck (osztrák) 5–1, Pustertal (olasz)–Graz (osztrák) 3–0

1. Innsbruck 35 24 2 9 139–108 +31 74
2. Bozen Südtirol 34 22 3 9 123–78 +45 72
3. Salzburg 32 20 2 3 7 98–60 +38 67
4. Linz 33 17 3 1 12 94–80 +14 58
5. Villach 34 17 2 1 14 120–107 +13 56
6. Klagenfurt 34 12 7 4 11 97–84 +13 54
7. Vienna Capitals 31 14 2 4 11 95–89 +6 50
8. Fehérvár AV19 33 13 2 5 13 83–81 +2 48