Erste Liga: nulla nullás harmadok után hosszabbításban nyert a Budapest JAHC

R. P.R. P.
2024.02.23. 20:19
Fotó: Facebook/Corona Brasov
A jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján a Budapest JAHC 1–0-ra legyőzte a Corona Brasovot.

Jégkorongmeccsen ritka, hogy 60 perc alatt egyetlen gól sem születik, de pont ezt történt meg a Corona Brasov és a Budapest JAHC összecsapásán. A ráadásban viszont alig több mint egy perc kellett, és máris véget ért a találkozó: Jevgenyij Mozer volt eredményes.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A DVTK is izgalmas meccsen nyert az Újpest ellen. Három 1–1-es harmad és gól nélküli ráadás után szétlövéssel dőlt el a csata.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
Corona Brasov (romániai)–Budapest JAHC 0–1 (0–0, 0–0, 0–0, 0–1) – hosszabbításban
Brassó, 1550 néző. V: Sikó, Gergely, Magyar Á., Bandi (mind romániaiak). Kapura lövések: 35–48. Emberelőny-kihasználás: 2/0, ill. 2/0
BRASSÓ:     DUBEAU – PICHÉ, O. Williams / BORISZENKO, Lowney / Bors, Holwell / Kovács E. – Kóger D., Schaber, VanWormer / Valchar, Cornet, Blackwater / Szabó K., Sills, Zagidullin / R. Vasile, Gajdó B., Rokaly-Boldizsár. Edző: Dave MacQueen
BJA HC: FARKAS R. – Szabó B., POZSGAI / Dóczi, Tóth Gergely / Vorobjov, Tyeszlenko – MOZER      1,      Galoha, Schlekmann / Culigin, Nagy Krisztián, Keresztes / Ritter, Viikilä, Tóth Richárd / Sági Martin, Molnár B. Edző: Kangyal Balázs
Dave MacQueen: – Van néhány játékos az öltözőben, akinek tükörbe kell néznie, és elgondolkodnia, mégis mi történt… Az egész évadban nem hokiztunk olyan pocsékul, mint az első két harmadban. Egyedül a kapusunk dicsérhető, esélyt adott, hogy így is megnyerjük a találkozót, de az egy nullás vereség is hízelgő ránk nézve.
Kangyal Balázs:– Az elmúlt nyolc meccsünket egyaránt elveszítettük az Erste Ligában, holott majdnem ugyanazon a szinten játszottunk, mint ezen a mérkőzésen. Ezúttal viszont igazi harcosok voltunk, talán ez jelentette a különbséget.
UTE–DVTK Jegesmedvék 3–4 (1–1, 1–1, 1–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Megyeri út, 544 néző. V: Rencz, Mach, Sábián, Mizsák.
UTE: Rajna – Silfver, Nyqvist (1) / Pokornyi, Szabó D. / Tornyai (1), Balázsi / Franyó – Tiala 1, Metsävainio (1), Saarelainen 1 / Kiss P. 1, Just (1), Benk / Laakkonen, Ewanyk, Coatta (1) / Kovács S., Szabó Rácz, Kovács Alex. Edző: Markus Juurikkala
DVTK: VORIS – Szirányi B. (1), Szathmáry / Vojtkó, Bean / Verveda, Skrabov (1) / Szalay (1) – Esteves 1, LÖVEI 1, Vesey (1) / V. Razumnjak 1, Bartos, Berdnyikov (1) / Kulesov 1, Páterka, Mattyasovszky (1) / Farkas M., Csiki, E. Razumnjak. Edző: Steve Kasper
Kapura lövések: 42–34. Emberelőny-kihasználás: 4/2, ill. 1/0
Markus Juurikkala: – Örülök, hogy rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, már csak gólra kellett volna váltani őket. Ebben nem brillíroztunk. Vasárnap ismét a DVTK ellen lépünk jégre, ami kedvező, hiszen így érezhetjük a rájátszás előszelét.
Steve Kasper: – A játék szinte összes szegmensében hasonlóan teljesítettek a csapatok. Ugyan a vezetést mi szereztük meg először, szinte csak túléltük a nyitó harmadot. A másodikban sokszor kerültünk emberhátrányba, amit az Újpest megbüntetett, és lépéskényszerbe kerültünk. Útközben tanultunk a hibáinkból, ezért nyertünk.