Jégkorong, ob I: öt góllal verte a Miskolc az Alba Volánt

GYŐRI ISTVÁNGYŐRI ISTVÁN
2007.09.09. 23:05
Az élvonalbeli jégkorong-bajnokság alapszakaszában a címvédő Alba Volán második csapata ötgólos vereséget szenvedett Miskolcon. Az első harmadban a házigazdák kétgólos előnyre tettek szert, de a második felvonás döntetlenje után maradt is ez a különbség a zárórész előtt. Végül a jobb helyzetkihasználás a hazaiak javára döntötte el a mérkőzést.
A vendégek úgynevezett farm-csapata ellen nagy elánnal kezdtek a Macik, és alig több, mint egy perccel a kezdés után már a vezetést is megszerezték.Ezután is támadásban maradtak, egymás után alakították ki helyzeteiket, és Kocsis emberelőnyből növelte előnyüket.Érdekesség, hogy az első harmad vége előtt egy felpattanó korong összetört egy lámpát, melynek szilánkjai a jégre hullottak, ezért lerövidítették az első húsz percet és a hiányzó játékidőt a második harmad elején pótolták.A vendégek 3–0 után a második harmad végén tudtak csak szépíteni. Az utolsó harmadban a nagy kedvvel játszó hazaiak látványos gólokkal örvendeztették meg szurkolóikat.

OB I, FÉRFIAK, ALAPSZAKASZ:

MISKOLCI JEGESMEDVÉK - ALBA VOLÁN 7-2 (2-0, 1-1, 4-1)
Miskolc, 250 néző. V. Kincses, Mayer, Marek
MISKOLC: DUSCHEK - Pócs (1), HORNYÁK (1), Béres, KOCSIS 1 (1), Rusznyák, VOROBEL 1, Nagy G., KÁLLAI 1 (2), Popovics 1, SIKE (1), Láda B., Budai, KIS A. 2 (1), Karcsák 1, Egri, Csaba M., Urbán, Lukács, Pál Sz. (kapus). Edző: Jan Faith
ALBA VOLÁN: Meretei – Galambos, Barabás, Sofron, Feil, Hegyi Á., Horváth D., Maklári, Rocanov, NÉMETH Á. (2), TÓTH A.1, Kiss-Juhász, Somogyi, Gazdag, Szűcs G., Németh N., ÁBRAHÁM 1, Kész (kapus). Edző: Kóger István
Kiállítások: 18, ill. 28 perc
Mestermérleg
Jan Faith: Jól kezdtünk, 3--0-ra elhúztunk és kis szerencsével akár nagyobb arányú előnyt is szerezhettünk volna. Aztán csináltunk egy kis drámát, de a harmadik harmadban magunkra találtunk, örülök, hogy mindhárom sorunk kivette a részét a gólszerzésből.
Kóger István: Nagyon gyengén kezdtük a meccset, majd 3--2-re ugyan felzárkóztunk, de utána csak a támadással foglalkoztunk -- a védekezéssel nem. A Macik megérdemelték a sikert.