akkoriban volt forgalom bőven.
Albert Flórián szülőfalujában, Hercegszántón lázasan készülnek a Bács-Kiskun megyei harmadosztály déli csoportjának tavaszi rajtjára. A felkészülés utolsó előtti állomásaként a Szeremleifivel csapott össze a csapat. A vasárnapi mérkőzés előtt két nappal András Sándor adott interjút.A 39 éves középső hátvéd a fiatal hercegszántói csapat vezéregyénisége, csendes, nyugodt alkat,szavának súlya van az öltözőben. A meccset sérülés miatt ki kellett hagynia, és a péntek esti edzésreis civilben érkezett, egy maszek munka miatt jókora késéssel. Üzent a többiekkel, nem túl nagyok adisznók, úgyhogy fél hétre, háromnegyed hétre már odaér.
– Hányat vágott?
– Hármat. Nyolcvan–kilencven kilósakat. Többen voltunk rá, az egyik tette a rénfára, a másikforrázta, én meg pörköltem, beleztem, elosztjuk ilyenkor a feladatokat. Így is elment egy-egydisznóval legalább egy óra.
– Mennyiért vállalja?
– Az attól függ. Ilyenkor, téli időszakbanszinte minden szombaton hívnak valahova, gyakran pénteken is.
– Együgyű kérdés, de felteszem: milyen érzés disznót ölni?
– Amikor ott vagy, nem mérlegelsz. Persze dolgozik az adrenalin. Disznóölő pisztollyal vagy
árammal megy a dolog, így azért humánusabb, mint késsel. Kis disznóhoz, malachoz viszont márnem megyek, az lelkileg más.
– Szép, hogy sérülten is kijött az edzésre.
Itt voltam kedden is, kicsit kitakarítottam az öltözőt. Ahogy melegszik az idő, jönnek elő a legyekis, volt belőlük elég.
– Mikor játszhat újra?
Talán a jövő hétre rendbe jövök. A múltkor egy vágásnál kiújult a lágyéksérvem, jó nagy példánytkellett emelni, meghúztam magam.
–Melyik volt a legemlékezetesebb meccse?
– Néhány éve történt, Versenden játszottuk. Előző ősszel idehaza megvertük őket három egyre,kemény meccs volt, azt ígérték, a visszavágón vér folyik majd. Ez egy baranyai csapat, a játékosokkilencven százaléka roma. Az első félidőben szinte egyérintőznünk kellett, rögtön odarúgtak, csaklábra mentek. A szünetben kettő egyre vezettek, mondta az edzőnk, hogy ebből elég, menjünk haza.Mégis úgy döntöttünk, maradunk, és a végén mi győztünk három kettőre.
– Hercegszántón a magyar vagy a horvát iskolába járt?
– A horvátba. Apám magyar, anyám sokac, itt nem jelent gondot az együttélés. Néha igen jól jött,hogy tudok horvátul.
– Például mikor?
A délszláv háború után, amikor tömegével jártak át hozzánk a szerbek építőanyagért, cementért,paláért, drótért. Odaát nem kaptak semmit. Rendes állásom szerint a helyi vasboltban vagyok eladó,akkoriban volt forgalom bőven.