2022.12.03 15:47 Frissítve: 2022.12.03 19:41

Hollandia 3–1-re legyőzte az Egyesült Államokat a katari labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében.

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
NYOLCADDÖNTŐ

Hollandia–Egyesült Államok 3–1 (2–0)

Al-Rajjan, Kalifa Nemzetközi Stadion, 44 846 néző. Vezette: Wilton Sampaio (brazil)
HOLLANDIA: Noppert – Timber, Van Dijk, Aké (De Ligt, 90+3.) – Dumfries, De Roon (T. Koopmeiners, a szünetben), F. de Jong, Blind – Klaassen (Bergwijn, a szünetben) – Gakpo (Weghorst, 90+3.), Depay (Simons, 83.). Szövetségi kapitány: Louis van Gaal
EGYESÜLT ÁLLAMOK: Turner – Dest (Yedlin, 75.), Zimmerman, Ream, A. Robinson (Morris, 90+2.) – Musah, T. Adams, McKennie (Aaronson, 67.) – Ferreira (Reyna, a szünetben), Weah (H. Wright, 67.), Pulisic. Szövetségi kapitány: Gregg Berhalter
Gólszerző: Depay (10.), Blind (45+1.), Dumfries (81.), ill. H. Wright (76.)

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉSRŐL ITT OLVASHATNAK BŐVEBBEN!

A katari világbajnokság első nyolcaddöntős összecsapásán az A-csoport győztese és a B-csoport második helyezettje, azaz Hollandia és az Egyesült Államok találkozott egymással.

Gregg Berhalter csapata a mérkőzés elején azonnal letámadta Hollandiát, s már a harmadik percben megszerezhette volna a vezetést – Christian Pulisic találta magát egy az egyben, ballábas lövését azonban Noppert bravúrral védte. Szinte mindenki a partjelzőre várt, aki viszont nagyon helyesen nem emelte fel a zászlót, Daley Blind ugyanis csúnyán beragadt az indítás pillanatában.

A jó amerikai kezdés ellenére a holland válogatott a 10. percben megszerezte a vezetést – Van Gaal együttese egészen a saját térfeléről indulva parádés támadást vitt végig, Dumfries remek passzából Memphis Depay lőtt a jobb alsó sarokba. 1–0

A hollandok vezetése után is inkább az amerikaiak birtokolták a labdát, ám a Ream–Zimmerman belső védőpáros bizonytalan volt, s az eladott labdákból Depayék többször is veszélyes kontrákat vezettek – különösen a holland jobb szél volt veszélyes Dumfries sprintjeivel és lapos beadásaival.

Sokáig nem láthattunk nagy helyzetet, majd az első félidő végén ismét megélénkült a találkozó. Az amerikaiak kockáztattak, s egyre bátrabban húzódtak előre, ám a szervezett holland védelemmel szemben nem sikerült a tizenhatoson belül ziccert kialakítaniuk. Noppertnek azért így is védenie kellett Weah húsz méterről leadott lövésénél.

Már talán a szünetre készültek a tengerentúliak, amikor Dumfries ismét parádésan lőtte be a labdát a tizenhatoson belülre, Dest elaludt, Dailey Blind pedig büntetett – Hollandia 2–0-ra vezetett a félidőben.

A fordulás után ismét az USA előtt adódott hatalmas lehetőség: szöglet után Ream öt méterről belekapott a labdába, amely a kapuson is túljutott, de a gólvonalon biztosító védő menteni tudott. Pár perccel később az újabb Dumfries-beadásra érkezett Depay, ám Turner nagy védést mutatott be a csatár lövésénél.

A 61. percben Hollandia gyors ellentámadást vezetett, majd Depay tizennyolc méteres lövésénél Turnernek a kapu fölé kellett tolnia a labdát.

Negyedórával a találkozó vége előtt a csereként pályára lépő Haji Wright kapott ajándéklabdát Depaytól, ám hosszan tolta meg Noppert mellett, Dumfries pedig menteni tudott a kapu torkából. A szögletet követően azért összejött a szépítés, Wright Pulisic passzából igencsak furcsa mozdulattal juttatta a labdát a kapuba. 2–1

Hiába lett újra nyílt a meccs, a holland szárnyvédőkkel továbbra sem tudott mit kezdeni az Egyesült Államok – a 81. percben Blind ívelt nagyszerűen Denzel Dumfriesnak, aki kapásból volt eredményes az ötös sarkáról. 3–1

A harmadik holland góllal eldőlt a mérkőzés, az Egyesült Államok 2014 után ismét a nyolcaddöntőben búcsúzott a világbajnokságtól, Hollandia pedig az esti Argentína–Ausztrália mérkőzés győztesével játszik majd a legjobb négy közé jutásért.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

HOLLANDIA VILÁGBAJNOKI KERETE
KAPUSOK: 1 Remko Pasveer (AFC Ajax), 13 Justin Bijlow (Feyenoord), 23 Andries Noppert (Heerenveen)
VÉDŐK: 2 Jurriën Timber (AFC Ajax), 3 Matthijs de Ligt (Bayern München – Németország), 4 Virgil van Dijk (csk, Liverpool FC – Anglia), 5 Nathan Aké (Manchester City – Anglia), 6 Stefan de Vrij (Internazionale – Olaszország), 16 Tyrell Malacia (Manchester United – Anglia), 17 Daley Blind (AFC Ajax), 22 Denzel Dumfries (Internazionale – Olaszország), 26 Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen – Németország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 11 Steven Berghuis (AFC Ajax), 12 Noa Lang (FC Bruges – Belgium), 14 Davy Klaassen (AFC Ajax), 15 Marten de Roon (Atalanta – Olaszország), 20 Teun Koopmeiners (Atalanta – Olaszország), 21 Frenkie de Jong (FC Barcelona – Spanyolország), 24 Kenneth Taylor (AFC Ajax), 25 Xavi Simons (PSV)
TÁMADÓK: 7 Steven Bergwijn (AFC Ajax), 8 Cody Gakpo (PSV), 9 Luuk de Jong (PSV), 10 Memphis Depay (FC Barcelona – Spanyolország), 18 Vincent Janssen (Royal Antwerp FC – Belgium), 19 Wout Weghorst (Besiktas – Törökország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Louis van Gaal

AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK VILÁGBAJNOKI KERETE
KAPUSOK:
1 Matt Turner (Arsenal – Anglia), 12 Ethan Horvath (Luton Town – Anglia), 25 Sean Johnson (New York City FC)
VÉDŐK: 2 Sergino Dest (AC Milan – Olaszország), 3 Walker Zimmerman (Nashville SC), 5 Antonee Robinson (Fulham – Anglia), 13 Tim Ream (Fulham – Anglia), 15 Aaron Long (New York Red Bulls), 18 Shaq Moore (Nashville SC), 20 Cameron Carter-Vickers (Celtic FC – Skócia), 22 DeAndre Yedlin (Inter Miami CF), 26 Joe Scally (Borussia Mönchengladbach – Németország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 4 Tyler Adams (Leeds United – Anglia), 6 Yunus Musah (Valencia – Spanyolország), 8 Weston McKennie (Juventus – Olaszország), 14 Luca de la Torre (Celta Vigo – Spanyolország), 17 Cristian Roldan (Seattle Sounders FC), 23 Kellyn Acosta (Los Angeles FC)
TÁMADÓK: 7 Giovanni Reyna (Borussia Dortmund – Németország), 9 Jesús Ferreira (FC Dallas), 10 Christian Pulisic (Chelsea – Anglia), 11 Brenden Aaronson (Leeds United – Anglia), 16 Jordan Morris (Seattle Sounders), 19 Haji Wright (Antalyaspor – Törökország), 21 Timothy Weah (Lille OSC – Franciaország), 24 Josh Sargent (Norwich City – Anglia)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Gregg Berhalter