Az Everton dél-afrikai játékosa, Steven Pienaar közreműködésével megtartották Zürichben a világbajnokság európai pótselejtezőinek sorsolását. A legkiegyenlítettebb párharc a görögök és az ukránok között várható.
Franciaország a Giovanni Trapattoni vezette Írországgal csap össze, míg az 1. csoportból továbbjutó portugálok Bosznia-Hercegovinával találkoznak. Oroszország Szlovéniával küzd meg a világbajnoki szereplésért.
ÍRORSZÁG–FRANCIAORSZÁG
A franciák és az írek korábban már többször is megküzdöttek egymással világbajnoki selejtezőben a csoportkörben. 1953-ban a franciák oda-vissza verték az íreket, míg az 1974-es vb kvalifikációja során Franciaország előbb kikapott, majd döntetlent játszott a szigetországiakkal. A következő két selejtezősorozatban ismét összehozta a sors a két országot, és mindkét nemzet megnyerte hazai mérkőzéseit.
Legutóbb a 2006-os vb selejtezőjében találkozott a két ország válogatottja, akkor a franciák hazai pályán gól nélküli döntetlent értek el, míg idegenben Thierry Henry góljával győztek.
Ami a két csapat felkészülési mérkőzéseit illeti, 1937-ben az írek nyertek, míg 1989-ben nem született gól a két együttes összecsapásán.
GÖRÖGORSZÁG–UKRAJNA
Ukrajna és Görögország eddig négyszer találkozott. 2002 decemberében Eb-selejtezőn Andrij Sevcsenkóék győztek 2–0-ra, míg egy évvel később, a visszavágón 1–0-s görög siker született.
Két évvel később vb-selejtezőn csapott össze a két gárda, és az ukrajnai 1–1-es döntetlen után Andrij Guszin góljával idegenben 1–0-ra győztek az ukránok. Ez döntően hozzájárult ahhoz, hogy a 2004-es Európa-bajnok Görögország nem jutott ki a németországi vb-re, hanem Ukrajna – története során először – vehetett részt a tornán.
Most visszavághat Otto Rehhagel gárdája...
OROSZORSZÁG–SZLOVÉNIA
A két válogatott eddig öt mérkőzést vívott meg egymással. Szlovéniának jobb a mérlege, két győzelem és két döntetlen mellett csupán egyszer szenvedtek vereséget délnyugati szomszédaink.
Az öt összecsapásból kettő volt tétmérkőzés, a 2002-es világbajnoki selejtezőkön került egy csoportba a két válogatott. 2001. március 24-én Moszkvában 1–1-es döntetlent ért el Szlovénia, majd szeptember 1-jén Ljubljanában 2–1-s vereséget szenvedett a szbornaja.
A csoportot ennek ellenére Oroszország nyerte meg (a két, szlovénok elleni pontvesztés mellett csupán egy döntetlent játszott, a többi meccsét megnyerte), míg Szlovénia pótselejtezőt játszott, és Romániával szemben 3–2-es összesítéssel kvalifikálta magát a vb-re.
PORTUGÁLIA–BOSZNIA-HERCEGOVINA
Portugália és Bosznia-Hercegovina eddig még soha nem mérkőzött meg egymással. Carlos Queiroz, a portugál válogatott szövetségi kapitánya óvatosan fogalmazott a sorsolás után: „Nagyon jól fel kell készülnünk a Bosznia elleni meccsekre. Nagyon erős támadóik vannak. Rendkívül nehéz dolgunk lesz, de minden megteszünk a sikerért."
Miroslav Blazevic, a bosnyák válogatott szövetségi kapitánya bizakodóan készül a portugálok ellen: „Portugália a párharc esélyese, de nem mindig a favorit győz. A portugáloknak kiváló a csapatuk, kiváló játékosaik vannak, de hiszem, hogy van esélyünk nyerni."
A PÓTSELEJTEZŐK PÁROSÍTÁSA |
Írország–Franciaország |
Portugália–Bosznia-Hercegovina |
Görögország–Ukrajna |
Oroszország–Szlovénia |
A pótselejtezők időpontjai: november 14. és 18. Az elöl szereplő országok kezdik hazai pályán a párharcot. |
BIZTOS VB-RÉSZTVEVŐK EURÓPÁBÓL |
Dánia, Svájc, Szlovákia, Németország, Olaszország, Spanyolország, Anglia, Szerbia, Hollandia |