F1: Hamiltonnak idő kell, hogy legyőzze Rosberget - Brawn

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.06.04. 07:59
Nico Rosberg monacói győzelme és zsinórban megszerzett három rajtelsősége után a brit sajtó elkezdte félteni Lewis Hamiltont, aki a jelek szerint nem tudja tartani a lépést német csapattársával a Mercedes-istállóban. Ross Brawn csapatfőnök azonban igyekezett megnyugtatni az újságírókat.

„Lewisnak idő kell ahhoz, hogy megértesse magát a csapattal. Nem feltétlenül ugyanarra van szüksége, mint Nicónak, aki már évek óta velünk van, és mindent tökéletesen átlát. Lewis még most is tanulja, kivel kell beszélnie ahhoz, hogy valamit elérjen, valamit finomítson az autón – mondta Brawn. – Neki jelenleg kényelmetlen ez a helyzet, ami rendben is van, hiszen nem is akarunk olyan pilótát, aki megelégszik azzal, hogy csak második az istállón belül. Azt akarjuk, hogy hajtsák egymást, mert ez viszi előre a csapatot is."

Hamilton eddig ötször indult a Kanadai Nagydíjon, ahol a következő eredményeket érte el: győzelem, kiesés, győzelem, kiesés, győzelem – tavaly nyert, s reméli, az idén megszakad a sorminta.

Legfrissebb hírek

Leclerc-t lenyűgözte a Mercedes; problémás napon van túl a McLaren Ausztráliában

F1
4 órája

Piastri zárt az élen a két Mercedes előtt a 2. edzésen Ausztráliában

F1
11 órája

Leclerc vezérletével a két Ferrari nyitott az élen, Alonso részt sem tudott venni az év első edzésén

F1
14 órája

Már az idénynyitó Ausztrál Nagydíjon módosul a Formula–1-es rajtprocedúra – hivatalos

F1
Tegnap, 13:25

Rezgések miatt korlátozza a megtett körök számát az Aston Martin az F1-es idénynyitón

F1
Tegnap, 8:58

A hétvégi idénynyitóval új időszámítás kezdődik az F1-ben

F1
Tegnap, 7:48

„Még mindig az álmomra összpontosítok. Nem fogom vissza magam” – Hamilton sikeréhesen készül a 20. F1-es idényére

F1
2026.03.04. 19:45

A mostani valóban a Ferrari éve lehet? Van visszaút az Aston Martin számára?

F1
2026.03.02. 16:08
Ezek is érdekelhetik