Európa-liga: az IFK Göteborg lesz a Győr ellenfele

2014.07.10. 20:53
Az IFK Göteborggal találkozik a Győri ETO együttese a labdarúgó Európa-liga második fordulójában, miután a svéd együttes a hazai 0–0 után idegenben 2–0-ra legyőzte a Fola Escht.

A visszavágó sem volt könnyű a svéd együttes számára, de két légiósa kihúzta a bajból: a 76. percben a dánLasse Vibe, a 81. percben pedig a dél-afrikai May Mahlangu volt eredményes.

A Göteborg július 17-én lép pályára a Győr otthonában, egy héttel később lesz a visszavágó.

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
Fola Esch (luxemburgi)–IFK Göteborg (svéd) 0–2 (tj: az IFK Göteborg, 2–0-val)
Daugava Riga (lett)–Aberdeen (skót) 0–3 (tj: az Aberdeen, 8–0-val)
Flamurtari (albán)–Sioni (grúz) 1–2 (tj: a Flamurtari, 4–4-gyel, idegenben szerzett több góllal)
IF Brommapojkarna (svéd)–VPS (finn) 2–0 (tj: a Brommapojkarna, 3–2-vel)
Tromsö IL (norvég)–Santos Tartu (észt) 6–1 (tj: a Tromsö, 13–1-gyel)
Zimbru Chisinau (moldovai)–FK Skendija 79 (macedón) 2–0 (tj: a Zimbru, 3–2-vel)

KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK:
Sahtyor Karagandi (kazah)–Sirak (örmény) 4–0 (tj: a Sahtyor, 6–1-gyel)
FK Asztana (kazah)–Pjunik (örmény) 2–0 (tj: az FK Asztana, 6–1-gyel)
Mika Jerevan (örmény)–RNK Split (horvát) 1–1 (tj: az NK Split, 3–1-gyel)(tj: Sihura, 4–1-gyel)
KF Laci (albán)–Rudar Velenje (szlovén) 1–1 – 11-esekkel: 3–2 (tj: Laci, 2–2-vel, tizenegyesekkel)
Daugava Daugavpils (lett)–Víkingur Göta (feröeri) 1–1 (tj: a Víkingur, 3–2-vel)
Ekranas (litván)–Crusaders FC (északír) 1–2 (tj: Crusaders, 5–2-vel)
Buducsnoszt Podgorica (montengrói)–Folgore/Falciano (San Marinó-i) 3–0 (tj: Buducsnoszt, 5–1-gyel)
Lovcsen (montenegrói)–Zeljeznicar Sarajevo (bosnyák) 0–1 (tj: Zeljeznicar, 1–0-val)
FC Honka (finn)–Sillamäe Kalev (észt) 3–2 – h. u. (tj: a Sillamäe Kalev, 4–4-gyel, idegenben szerzett több góllal)
Atlantas (litván)–Differdange 03 (luxemburgi) 3–1 (tj: az Atlantas, 3–2-vel)
FK Jelgava (lett)–Rosenborg BK (norvég) 0–2 (tj: a Rosenborg, 6–0-val)
Nomme Kalju (észt)–Fram Reykjavík (izlandi) 2–2 (tj: a Nomme Kalju, 3–2-vel)
FK Haugesund (norvég)–Airbus UK Broughton (walesi) 2–1 (tj: a Haugesund, 2–1-gyel)
Inter Baki (azeri)–FC Tiraspol (moldovai) 3–1 (tj: az Inter Baki, 6–3-mal)
UE Sant Julia (andorrai)–Csukaricski Beograd (szerb) 0–0 (tj: a Csukaricski, 4–0-val)
Csihura Szacshere (grúz)–FK Turnovo (macedón) 3–1 (tj: a Csihura, 4–1-gyel)